Bostonsofa - kontakt

INFOLINIA Sklep internetowy
+48 664 177 110
+48 506 895 006
zamowienia@bostonsofa.pl


Salon Bostonsofa Janki
Aleja Krakowska 30
05-090 Janki k. Warszawy

tel. +48 664 177 333

janki@bostonsofa.pl

pon-pt 1100- 1900
sobota 1000- 1500
niedziela* 1000- 1500


Magazyn Rzeszów
ul. Wspólna 2
35-205 Rzeszów

tel. +48 735 976 966
magazyn@bostonsofa.pl


10 punktów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze fotela do masażu. 0

Dobry, profesjonalny fotel do masażu poznać można po tym, na ile dobrze symulowane są ludzkie techniki masażu. Ma to na celu poprawne zlokalizowanie punktów akupunktury, dobranie odpowiedniej intensywności, dokładności i komfortu masażu. Jednak dyskutowanie o odczuwaniu jest zbyt abstrakcyjne. Aby poważnie podejść do tego tematu musimy powiązać powyższe z parametrami mechanicznymi. Przejdźmy zatem do konkretnych parametrów.

1. Ręce mechaniczne

Ręka mechaniczna (ręka M) jest najważniejszą częścią fotela do masażu. Ponieważ ręka M działa jak ręce masażysty. Jakość i funkcja dłoni M jest najważniejszym czynnikiem określającym efekt masażu.

    

Na dłoni M znajduje się kilka głowic masujących, a ich ruch i siła są kontrolowane przez silnik mobilny, silnik ugniatający, silnik gwintowania, silnik teleskopowy itp.

Obecnie na rynku mamy dostępną technologię 1D, 2D, 3D dla dłoni masujących. Kolejne poziomy oznaczają wyższy stopień zaawansowania. Układy 1D są praktycznie wyeliminowane przez rynek (można je spotkać jeszcze w bardziej zaawansowanych matach masujących), na pewno nie warto wydawać już na nie pieniędzy na tę starą technologię, dlatego omówimy tylko układy 2D i 3D.

Mechaniczna ręka 2D w połączeniu z silnikiem mobilnym, silnikiem uderzeniowym i silnikiem ugniatającym może poruszać się po szynie, wykonując szereg technik masażu jak ugniatanie, rozbijanie, ostukiwanie, pocieranie itp. Zgodnie z wcześniej zaprojektowanymi programami masażu, można realizować różne kombinacje masażu. Dobrze zbudowany fotel do masażu 2D może spełnia codzienne wysokie wymagania (polecane modele 2D i-ZEN Nomaku i Moniso z dodatkowymi funkcjami). Szerokość ruchu rąk 2D oraz kąt działania to 6,5 cm i 41 °.

Mechaniczna ręka 3D, oprócz trzech silników 2D, ma silnik teleskopowy, który może realizować ruch do przodu i do tyłu oraz współpracować z silnikiem ugniatającym w celu uzyskania bardziej precyzyjnego działania. Bardziej zaawansowane dłonie 3D mają również funkcję dotykowego sprzężenia zwrotnego. Niewrażliwość na uciskanie i ugniatanie może być odpowiednio dostosowana do kształtu ludzkiego ciała. Istnieje wiele parametrów dla rąk 3D, musimy spojrzeć na kąty dotyku i szerokość ruchu. Im większe są te parametry, tym większy zakres rozciągania, im większy obszar, tym bardziej realistyczne techniki masażu. i-ZEN Antori z mechaniczną funkcją 3D, oferuje szerokość ruchu i kąt dotyku odpowiednio: 12 cm i 78 °, jest to prawie podwojony parametr dłoni 2D.

Teraz wyraźnie widać, że funkcje i parametry funkcji 3D są znacznie bardziej zaawansowane niż 2D, dlatego cena foteli do masażu 3D jest oczywiście znacznie wyższa.

 

Ręka mechaniczna stanowi rdzeń fotela masującego, co ma ogromny wpływ na koszty. Ponieważ nie ma normy branżowej i standardu do oznaczania mechanicznych rąk 2D lub 3D, niektórzy sprzedawcy promują fotele 2D jako 3D a 3D jako 4D. Technologia 4D to już bardziej chwyt marketingowy gdyż pod tą nazwą kryje się dokładnie taki sam mechanizm rąk 3D i dodatkowe funkcje fotela sprzedawane są jakoby 4D. Jak na razie jesteśmy w świecie gdzie przestrzeń ma 3 wymiary a zaginać czasu fotele masujące jeszcze nie potrafią (choć poprawiając nasz stan zdrowia i samopoczucia mogą wydłużyć nieco nasze życie). Aby prawidłowo rozróżnić fotel w technologii 2D od 3D wystarczy sprawdzić czy ręka masująca M może wykonać „akcję teleskopową” czyli przód tył, jeśli tak, to mamy 3D. W przeciwnym razie jest to 2D.

Podsumowując, cena fotela jest ściśle powiązana z tym, jak inteligentne są mechaniczne dłonie. Obecne ceny rynkowe *: 2D wycenione głównie poniżej 14 000 PLN, ceny 3D zaczynają się od 15 000 PLN +. 4D to ponad 22 000 PLN.

* Na ceny wpływają również inne elementy i funkcje.

2. Szyna

Bez względu na rękę 2D, 3D ręce M muszą wykonywać masaż w połączeniu z trzema lub więcej silnikami. Zadaniem tych silników jest nie tylko obsługa różnych metod masażu, ale także umożliwienie dłoni M poruszania się po szynie w celu masowania odpowiednich części naszego ciała. Dlatego długość i kształt toru po jakim poruszają się ręce determinują zasięg i efekt masażu.

 

 

Szyny dzielą się na cztery typy: prosta, szyna S, L, SL.

  1. Prosta szyna: Szyna jest prosta. Ludzki kręgosłup ma jednak pewien stopień krzywizny. Fotel do masażu z prostą poręczą zrani mięśnie i kręgosłup. Dlatego i-ZEN nie wprowadza takich produktów.
  2. Szyna S: Rozwiązuje problem prostej szyny i powoduje pewien stopień zgięcia, ale obejmuje tylko całe plecy, a nie obszar pośladków.
  3. Szyna L: Jest to przedłużona szyna, która może obejmować obszar pośladka, ale stopień zgięcia może nie być tak dobry jak w szynie S.
  4. Szyna SL: Połączenie szyny S i szyny L. Obecnie szyny SL są najczęściej stosowane w wysokiej klasy fotelach do masażu. Dzięki optymalnemu dopasowaniu i pokryciu długich odcinków szyny SL pokrywają tylną głowę, szyję i pośladek, a nawet nasadę ud.

Oczywiście szyna i ręka mechaniczna nadal się uzupełniają. Jeśli ręka M nie jest wystarczająco inteligentna, dobry efekt masażu nie zostanie osiągnięty, bez względu na długość szyny. Ale jeśli dłonie M są podobne, na pewno doświadczenie masażu z szyną SL jest znacznie lepsze. W końcu dopasowanie i pokrycie szyn SL są lepsze niż w przypadku innych szyn.

Ponadto relatywnie ważna jest również długość szyny, zwłaszcza szyny S i SL. Z powodu gięcia długość szyn musi być nieco większa, aby uzyskać większy obszar pokrycia. Zazwyczaj istnieją wprowadzenie długości szyn S, L i SL. Zaleca się kupowanie foteli masujących z szynami SL dłuższymi niż 120 cm.

Wszystkie fotele do masażu i-ZEN wykorzystują szyny SL o długości od 135 cm do 137 cm. Mechaniczne dłonie 2D i 3D w połączeniu z szynami SL pomagają osiągnąć optymalny efekt masażu!

 

3. Materiał stycznika

Stycznik oznacza część styku mechanicznej dłoni z ciałem (oczywiście za materiałem obiciowym fotela). Jakość materiału stycznika wpływa również na komfort masażu. W tanich fotelach do masażu stosuje się tworzywa sztuczne, które są twarde jak kamień bez względu na to, jaką metodę masażu wykonują ręce M. Nie jest to przyjemne uczucie gdyż nawet wyrobione dłonie masażysty nie są tak twarde. Taki masaż może nie być przyjemny. Lepsze fotele do masażu wykorzystują silikonowe głowice. Ich praca jest bardziej komfortowa. W naszych fotelach marki i-ZEN do styczników stosowane są wyłącznie wysokiej jakości głowice silikonowe.

 

4. Ilość poduszek powietrznych

Masaż pleców od szyi do pośladków, zależy głównie od pracy wspomnianej wyżej mechanicznej ręki, silników, szyny i styczników. Fotele masujące oferują jednak masaż również i innych części ciała. Mamy jeszcze masaż rąk i nóg. i tutaj wkraczają poduszki powietrzne. Dlatego rozkład i liczba poduszek powietrznych decydują o komforcie masażu kończyn.

Zasadą masażu poduszkami powietrznymi jest regulacja objętości poduszki powietrznej poprzez napompowanie i opróżnienie. W ustalonej przestrzeni poduszka powietrzna wybrzusza się i naciska dłonie, ramiona, stopy, łydki, biodra aby symulować masaż ciśnieniowy tych obszarów.


 

Postaramy się obalić trzy mity dotyczące poduszek powietrznych

  1. Im większa poduszka, tym lepsza
  2. Im więcej poduszek, tym lepiej

Gdyby te wszystkie tezy były prawdziwe zostalibyśmy zgnieceni w fotelu przez poduszki powietrzne. Prawda jest taka, że wielkość czy moc poduszki powietrznej musi być różna dla różnych części naszego ciała.  

Na przykład większe poduszki powietrzne są zwykle stosowane w przypadku dużych grup mięśni, takich jak talia, biodra czy łydki. Jeśli w takich miejscach zostaną zainstalowane małe poduszki powietrzne, szczeliny między poduszkami powietrznymi mogą spowodować, że niektóre obszary nie zostaną należycie naciśnięte, a małe poduszki powietrzne nie będą wystarczająco mocne, aby spełnić wymagania ciśnieniowe dla dużych grup mięśni. Dlatego małe poduszki powietrzne są często stosowane do ramion, stóp czy dłoni, które są stosunkowo małymi obszarami i mają mniejszą odporność na ściskanie a duże poduszki do dużych mięśni. 

Oczywiście w bardziej zaawansowanych modelach, takich jak i-ZEN Antori, mamy więcej poduszek chociażby dlatego, że jest to model, który posiada masaż ciśnieniowy bioder. Poduszki te również pomagają przytrzymać nasze ciało w określonej pozycji co pozwala dłoniom masującym na dokładniejsze przeprowadzenie masażu pleców. 

 

5. Ogrzewanie

Ogrzewanie promieniami podczerwieni jest funkcją pomocniczą foteli do masażu, które są ogólnie dostępne tylko w wysokiej klasy fotelach do masażu. Najczęściej spotykanym jest ogrzewanie pleców, bardziej zaawansowane modele posiadają również ogrzewanie dla nóg.

Czy ogrzewanie jest przydatne? Być może jeśli czytasz ten poradnik w lipcu wydaje się to zbytecznym gadżetem. Poczekaj jednak, aż zacznie się jesień albo zima a na pewno zmienisz zdanie.  Fotele do masażu i-ZEN zapewniają ogrzewanie we wszystkich modelach za pomocą podczerwieni. Przyjemne ciepło pomaga poczuć się bardziej komfortowo i zrelaksować, naturalnie wzmóc efekty masażu i przyspieszyć krążenie krwi. 

 

6. Masaż stóp

Nie ma kompleksowego masażu ciała bez masażu stóp.  W części do masażu stóp zwykle znajdują się jeden lub dwa zestawy rolek, które współpracują z poduszkami powietrznymi. Rolki zapewniają masaż Gua Sha z przodu, na środku i pięcie, a także masaż Shiatsu na pięcie i kostce. Stopy są intensywnie masowane a intensywność masażu dodatkowo wzmagają poduszki powietrzne, które uciskają stopy z każdej strony jak również z tyłu wokół kostki.  

 

7. Dodatkowe funkcje

Niektóre fotele poza funkcjami masażu posiadają jeszcze dodatkowe rozwiązania techniczne, które czynią czas spędzony podczas masażu jeszcze bardziej przyjemnym, a masaż jeszcze bardziej efektywnym. 

  • Jonizator zintegrowany po obu stronach głowy, uwalnia jony ujemne 240 000 / cm 3 podczas całej sesji masażu, aby zmniejszyć stres, zwiększyć odporność, aktywować komórki i inne niematerialne korzyści dla ludzkiego ciała. 
  •  

 

  • Bluetooth i głośniki: Poprzez połączenie Bluetooth możesz słuchać ulubionej muzyki relaksacyjnej i nadawać przez wbudowane głośniki blisko uszu.

 

  • Fotel rozkładany w systemie zero gravity: zero gravity oznacza, że nogi i tułów znajdują się na wysokości 118 °. umiejscowienie ud i łydek nad sercem. Dzięki tej pozycji każda część ciała odczuwa zerowy nacisk na fotel bez żadnych ograniczeń. Będziesz cieszyć się doskonałym relaksem w warunkach nieważkości. Wszystkie fotele do masażu i-ZEN mają tę funkcję.

Funkcje jonizatora, głośniki oraz bluetooth posiadają zaawansowane fotele do masażu, takie jak Moniso i Antori. Natomiast funkcję rozkładania fotela do pozycji ZERO GRAVITY mają wszystkie fotele oferowane przez markę I-ZEN. 

 

8. Regulacja trybu i intensywności

Wszystkie powyższe funkcje w większości odnoszą się do strony sprzętowej fotela do masażu. Pozostałe udoskonalenia tkwią w oprogramowaniu. Droższe modele posiadają szerszą możliwość spersonalizowania masażu, jego szybkość czy intensywność. Zamiast trzech poziomów oferują ich np pięć. Musisz ocenić, czy intensywność masażu jest odpowiednia i czy można go elastycznie regulować. A może konieczność regulacji masażu nie jest dla Ciebie aż tak ważna? Najwyższy model wśród foteli I-ZEN fotel Antori przed rozpoczęciem masażu skanuje ułożenie ciała na fotelu tak aby wrażliwe punkty były jak najdokładniej rozmasowane. W tańszych modelach masz możliwość ręcznej regulacji wysokości czy szerokości zakresu działania rąk masujących. 

Nie można ocenić tych funkcji za pomocą grafiki lub recenzji, ponieważ komfort jednostki jest względnie subiektywny. Najlepszym sposobem jest wypróbowanie różnych foteli i różnych technik masażu wiele razy w salonie sprzedaży. Możesz też skorzystać z usługi i-ZEN28 dni zadowolenia”, aby wypróbować je we własnym domu, aby mieć zupełną pewność co do swojego wyboru.

 

9. Rozmiar

Ostatni parametr komfortu zależy od tego, czy rozmiar fotela dopasowany jest do ciała. W przypadku wysokich osób musisz wybrać stosunkowo duży fotel do masażu. Fotele do masażu i-ZEN są wyposażone w rozsuwane regulowane podnóżki. Możliwości Antori pozwalają korzystać osobom o wzroście do 195 cm, Moniso do 190 cm, Nomaku do 185 cm.

Ostatnia wskazówka: zwróć uwagę na rozmiar drzwi wejściowych, szerokość ciągu komunikacyjnego oraz szerokość drzwi do docelowego pomieszczenia gdzie ma znaleźć się fotel. Minimalna szerokość otworu drzwi to 80 cm. Rekomendujemy usługę transportu z wniesieniem oraz montażem fotela. 

 

10. Certyfikaty jakości

Nie zamierzamy krytykować innych, ale w rzeczywistości niektóre niskiej klasy fotele do masażu mogą powodować uszkodzenie ciała z powodu nieprofesjonalnie zaprojektowanych programów i niewłaściwego celowania w punkty akupunktury.

Wszystkie fotele do masażu i-ZEN posiadają międzynarodowe certyfikaty jakości, takie jak ISO9001, ISO14001, ISO13485, ISO10012  oraz certyfikat bezpieczeństwa CE. Warto wspomnieć, że tylko niektóre fotele do masażu przechodzą test ISO13485, który jest Certyfikatem Systemu Zarządzania Jakością Urządzeń Medycznych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper Premium