Bostonsofa - kontakt

INFOLINIA Sklep internetowy
+48 664 177 110
+48 506 895 006
zamowienia@bostonsofa.pl


Salon Bostonsofa Janki
Aleja Krakowska 30
05-090 Janki k. Warszawy

tel. +48 664 177 333

janki@bostonsofa.pl

pon-pt 1100- 1900
sobota 1000- 1500
niedziela* 1000- 1500


Magazyn Rzeszów
ul. Wspólna 2
35-205 Rzeszów

tel. +48 735 976 966
magazyn@bostonsofa.pl


Jak bezpiecznie wnieść duże meble przez wąskie drzwi? Radzimy jak to zrobić.

Jak bezpiecznie wnieść duże meble przez wąskie drzwi? Radzimy jak to zrobić.

Częstym problemem z jakim się mierzycie przy zakupie mebli wypoczynkowych jest to czy meble przejdą przez wąskie drzwi? Jak dotąd mamy 100% skuteczność przy wnoszeniu mebli przez nasze ekipy jak i przez samych klientów. Jeśli to jeszcze Cię nie przekonało i myślisz, że Twój przypadek jest szczególny to przeczytaj nasz poradnik.

Jak sobie poradzić z dużymi kanapami czy narożnikami? Radzimy jak to zrobić bezpiecznie i skutecznie. Nasz poradnik możesz również wykorzystać przy wnoszeniu mebli zakupionych od innych producentów. My skupimy się na wnoszeniu mebli Bostonsofa – foteli, kanap, kompletów wypoczynkowych i skórzanych rogówek. Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, salon jest na parterze a wejście do pokoju masz przez duże drzwi tarasowe i możliwe jest wniesienie mebli tą drogą to spokojnie możesz tylko rozważyć przejście do pkt 3. Jeśli jednak to nie jest opcja dla Ciebie bo nie ma takiej możliwości w domu lub mieszkasz w bloku zapraszam do lektury.

  1. Przed wnoszeniem mebli w opakowaniu zmierz otwór drzwiowy oraz rozmiary kartonów z meblami.
  2. Upewnij się, że drzwi możesz szeroko otworzyć a ciąg komunikacyjny za nimi jest drożny. Zdemontuj wiszące półki, wieszaki, wynieś szafki na buty tak by droga do salonu była jak najszersza i wolna od przedmiotów i mebli, o które możesz się potknąć, które będą blokowały swobodne przejście z meblem i będą stwarzały zagrożenie dla uszkodzenia tapicerki.
  3. Zrób porządek na całej drodze wnoszenia mebla. Przygotuj miejsce w salonie aby można było wygodnie ustawić wnoszony mebel i go rozpakować. Jeśli masz stare meble wypoczynkowe, postaraj się je wynieść z salonu zanim wniesiesz nowe meble. Ławę czy stolik kawowy przestaw w takie miejsce aby nie przeszkadzały przy wnoszeniu mebli. Pamiętaj, że niosąc duży mebel i idąc tyłem ciężko zauważyć niskie przedmioty jak stoliki czy pufy, o które można łatwo się potknąć. Niosąc kilkudziesięciu kilogramowy mebel przy przewróceniu ryzykujemy nie tyle uszkodzenie mebla co poważną kontuzję.
  4. Jeśli nadal przejście nie gwarantuje bezproblemowego wniesienia mebli w opakowaniu bo mamy np. zabudowany przedpokój i demontaż szaf nie wchodzi w grę, musimy wypakować meble z kartonu przed wniesieniem do mieszkania czy domu. W przypadku naszych mebli Bostonsofa po otworzeniu kartonów z kanapą czy elementami narożnika[1] znajdziemy w większości przypadków zdemontowane oparcia na plecy i dolną część mebla do siedzenia. Oparcia można wyjąć z pudełka i wnieść osobno. Zostaje nam dolna część składająca się z siedzisk.

   Przykładowe elementy sofy Nevada do wniesienia po wypakowaniu z pudełka: dwa oparcia i podwójne siedzisko.
   Przy podniesieniu tej części przez dwie osoby najwygodniej obrócić ten element o 90 stopni. Wtedy w większości przypadków szerokość mebla wynosi około 50-60cm. Zatem bez problemu przechodzi przez praktycznie każde drzwi wejściowe. Nie spotkaliśmy się jeszcze z drzwiami węższymi niż 70 cm., które i tak dają nam bezpieczny zapas.
  5. Jeśli przewidujesz, że przy wnoszeniu mebla możesz zahaczyć gdzieś meblem o ścianę, zabezpiecz rozpakowany mebel używając np. taśmy typu stretch lub koca.
  6. Jeśli za drzwiami następuje ostry skręt o 90 stopni i nie ma możliwości przejść z meblem w pozycji poziomej mamy dwie możliwości:
   1. Wnieść mebel przez drzwi w pozycji pionowej. Pamiętaj o zabezpieczeniu podłogi gąbkami lub piankami które znajdziesz w pudełku po meblach lub grubym kocem. Jeśli będzie potrzeba postawienia lub przesunięcia mebla po podłodze zrobisz to bezpiecznie, nie ryzykując przetarcia boku mebla na posadzce. Zwróć uwagę na oświetlenie w miejscu gdzie będziesz stawiać mebel do pionu – unikniesz przypadkowego zbicia nisko wiszących lamp. Jeśli kanapa w pozycji pionowej jest wyższa niż otwór drzwiowy – zacznijcie wnosić mebel w pozycji poziomej i po przekroczeniu progu jedna osoba która jest w mieszkaniu zaczyna podnosić swoją część do pozycji pionowej stopniowo wciągając mebel do mieszkania. Osoba która trzyma za dolną część musi uważać, aby nie zahaczyć meblem o próg drzwi., co może skutkować uszkodzeniem sofy czy narożnika.
   2. W przypadku mebli z funkcjami relaks kanapy dwu i trzy osobowe możemy rozkręcić na dwa lub trzy osobne elementy. Każde z siedzisk jest osobną konstrukcją połączonymi od spodu w jedną sofę dwoma szynami do których przykręcone są siedziska. Pomocne będą takie narzędzia jak śrubokręt, kombinerki czy klucz nasadowy (zazwyczaj rozmiar 10). Po rozmontowaniu siedzisk wniesiesz je bez problemu gdyż są mniejsze niż fotel z funkcją relaks. Po wniesieniu elementów należy z powrotem przykręcić je do szyny. Pamiętaj aby przy przykręcaniu zachować trochę „luzu” miedzy elementami z funkcją relaks, tak aby przy korzystaniu z tej funkcji siedziska nie obcierały zbytnio o siebie.

   Teoretycznie największą trudnością jest wniesienie elementu narożnika skórzanego oznaczonego w konfiguracji literką „C”[2]. Ten element nie posiada zdejmowanych oparć na plecy. Jest i na niego sprytny sposób na przejście przez nawet nieco węższe drzwi. Należy wnosić ten element w pozycji pionowej. Zazwyczaj za drzwiami wejściowymi z jednej strony jest nieco więcej przestrzeni. Należy zatem tak ustawić do pionu element narożny aby tylna część mebla była po stronie futryny z drzwiami a wklęsła część siedziska po stronie futryny za którą mamy więcej przestrzeni. Oparcie elementu powinno być skierowane w taki sposób aby weszło przez otwór pierwsze i zaraz po przejściu przez futrynę skręcić je aby skierować je w wolną przestrzeń za drzwiami.

   Dodam, że na przestrzeni kilkunastu lat tylko raz mieliśmy problem z wniesieniem mebli i był to właśnie problem z elementem narożnym. Drzwi były wąskie a korytarz za nimi był szerokości drzwi,  dodatkowo z zabudowanymi boazerią kaloryferami, wieszakami, szafkami które jeszcze bardziej zwężały ciasny korytarz. Zajęło to trochę więcej czasu niż zazwyczaj i ale 100% skuteczności wniesienia zobowiązuje więc i w tym przypadku się udało.

   Jeśli masz jakieś przydatne wskazówki, którymi chcesz się podzielić napisz o nich w komentarzu lub jeśli przydarzyła Ci się jakaś zabawna historia przy wnoszeniu mebli również ją opisz.

   [1] Wyjątek stanowią na dzień pisania artykułu narożniki York,Venezia, Milano, które nie posiadają demontowanych oparć oraz elementy narożne narożników modułowych oznaczane w konfiguracji na karcie produktu symbolem „C”

   [2] Na dzień pisania artykułu taki moduł występuje w narożnikach: Alabama Bis, Boston, Philadelphia, L.A, Home Cinema i Dallas. Narożniki z funkcją relaks Kansas, Manhattan, Milano czy Hollywood nie mają tego elementu w swojej budowie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper Premium