Bostonsofa - kontakt

INFOLINIA Sklep internetowy
+48 664 177 110
+48 506 895 006
zamowienia@bostonsofa.pl


Salon Bostonsofa Janki
Aleja Krakowska 30
05-090 Janki k. Warszawy

tel. +48 664 177 333

janki@bostonsofa.pl

pon-pt 1100- 1900
sobota 1000- 1500
niedziela* 1000- 1500


Magazyn Rzeszów
ul. Wspólna 2
35-205 Rzeszów

tel. +48 735 976 966
magazyn@bostonsofa.pl


Jak wybrać najlepszy fotel telewizyjny? Poradnik. 0

Kto nie lubi wygodnie spędzić wieczoru przed telewizorem w fotelu niech pierwszy rzuci pilotem.

W erze specjalizacji, kiedy przedmioty służące do wszystkiego są najczęściej do niczego - warto rozważyć wybór dobrego fotela telewizyjnego. Jeśli lubimy spędzać wolny czas oglądając ulubione seriale czy sport zadbajmy o swoją wygodę. Skończ z wykładaniem nóg na stół, podkładaniem poduszek pod plecy i innymi czynnościami, które mają sprawić, aby dwugodzinny seans filmowy nie był katorgą. Wybierz wygodny fotel telewizyjny dla siebie lub spraw radość bliskiej osobie. Jeśli mówimy o fotelach Bostonsofa to prawda jest taka, że my specjalizujemy się w wygodzie.

Jeśli najważniejszy jest dla Ciebie komfort – wybierz mebel najbardziej dopasowany do Twojej sylwetki – wagi i wzrostu. Niekoniecznie największy mebel będzie zawsze najlepszym wyborem dla każdego. Sprawdź wysokość siedziska, jego głębokość oraz wysokość oparcia. Są to najważniejsze wymiary na które warto zwrócić uwagę, gdy bierzemy pod uwagę wzrost użytkownika. Innym parametrem jest szerokość siedziska – o ile szczupła osoba wybierająca obszerny fotel będzie dysponować dużą przestrzenią to osoby o tęższej sylwetce mogą czuć się niekomfortowo na wąskich siedziskach.

Kolejnym etapem powinno być określenie jakie funkcje powinien mieć nasz fotel. W standardowej wersji nasze fotele wyposażone są w manualną funkcję relaks pozwalającą na wysunięcie podnóżka oraz na odchylenie oparcia do pozycji leżącej. Są też fotele, które poza funkcją relax posiadają obrotowe podstawy jak i mechanizm bujania z opcją blokady. Mamy też fotele posiadające mechanizmy relaks sterowane elektrycznie. W takich fotelach możemy dowolnie regulować ustawienie podnóżka i oparcia. Gdy znajdziemy idealną pozycję możemy zatrzymać fotel w wybranym położeniu.

Wybór funkcji relaks jest ważny w fotelach telewizyjnych, gdyż poza walorami użytkowymi należy wziąć pod uwagę takie aspekty jak np. to, gdzie nasz wygodny fotel telewizyjny będzie stał – na środku pokoju, przy ścianie, blisko innych mebli itp. Jeśli przy ścianie lub blisko innych mebli – nie warto wybierać mechanizmu obrotowego i bujanego – nie będziemy mogli z niego w pełni korzystać, narażamy się też na uszkodzenie mebla. Jeśli fotel będzie stał na środku pokoju - fotel z elektryczną regulacją i kablem zasilającym nie będzie najlepszym rozwiązaniem, chyba że zdecydujemy się na wersję z akumulatorem.

Tutaj w poradniku ostatni krok jest często tym, od którego zaczynamy rozważania dotyczące zakupu skórzanego fotela telewizyjnego. Jest to oczywiście wygląd fotela. Wiele osób kieruje się głównie tym kryterium. Oczywiście z racji dostępnego miejsca w salonie czy wystroju wnętrza nasz wybór może zostać ograniczony do kilku modeli. Warto pamiętać, że nasze fotele telewizyjne są zdecydowanie bardziej wygodne niż większość foteli dostępnych na rynku więc nawet jeśli parametrami rozmiarów nie będzie to dla nas optymalny wybór to i tak będą wygodnym rozwiązaniem.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami w sklepie internetowym bądź w placówkach stacjonarnych, którzy rzeczowo doradzą jaki fotel telewizyjny najlepiej wybrać.

Nasze wygodne fotele telewizyjne z funkcjami relax z podziałem na kategorie w zależności od rodzaju funkcji znajdziesz tutaj:

https://bostonsofa.pl/fotele-z-funkcja-relax

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper Premium