Bostonsofa - kontakt

INFOLINIA Sklep internetowy
+48 664 177 110
+48 506 895 006
zamowienia@bostonsofa.pl


Salon Bostonsofa Janki
Aleja Krakowska 30
05-090 Janki k. Warszawy

tel. +48 664 177 333

janki@bostonsofa.pl

pon-pt 1100- 1900
sobota 1000- 1500
niedziela* 1000- 1500


Magazyn Rzeszów
ul. Wspólna 2
35-205 Rzeszów

tel. +48 735 976 966
magazyn@bostonsofa.pl


Narożnik rozkładany do salonu.

Narożnik rozkładany do salonu.

Rozkładane narożniki z funkcją spania niezmiennie należą do najpopularniejszych mebli wypoczynkowych do salonu. Powodem tej niesłabnącej popularności jest coraz lepszy design takich rogówek, ich praktyczność oraz dostępne warunki mieszkaniowe. Z powodu wysokich cen nieruchomości,  wielu Polaków zmuszonych jest do korzystania z salonu jako sypialni. Rozkładane narożniki są w takim wypadku znakomitym rozwiązaniem – piękne i wygodne na co dzień, wieczorem przekształcają się w duże i wygodne łóżko dzięki systemowi funkcji spania.

Narożniki rozkładane do spania możemy podzielić na kilka grup w zależności od tego co przyjmiemy za najważniejszą cechę takiego mebla wypoczynkowego.

Narożnik rozkładany z funkcją spania codziennego.

Taki narożnik musi być wyposażony w system rozkładania spania pozwalający na codzienne korzystanie z mebla do spania. Nie wszystkie funkcje spania w narożnikach się do tego nadają.

Szerzej na temat różnych rodzajów funkcji spania pisaliśmy w naszym poradniku „Rozkładany narożnik z funkcją spania wybór czy konieczność?”  Jeśli chcesz poznać czym różnią się poszczególne systemy rozkładania zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na ten temat.

Musisz zdecydować, który rodzaj rozkładania będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Należy wziąć pod uwagę, że niektóre rozkładane narożniki wymuszają taki a nie inny kierunek spania. Jeśli masz akurat w salonie np. akwarium być może nie chcesz aby Twoja głowa leżała bezpośrednio obok działającego filtra. Przy wyborze rozkładanego narożnika należy wziąć to koniecznie pod uwagę.

Łatwość rozkładania narożnika.

Jest to również bardzo ważna cecha funkcji spania w narożniku. Niektóre z systemów rozkładania w narożnikach wymagają nieco więcej czasu jak i energii potrzebnej do rozłożenia łóżka. W przypadku silnej i młodej osoby być może nie będzie to miało szczególnie dużego znaczenia jednak w przypadku osoby starszej, schorowanej czy po prostu słabszej fizycznie codzienne rozkładanie funkcji spania może być niemałym wysiłkiem.

Pojemnik na pościel w rozkładanym narożniku.

Narożnik z funkcją spania codziennego najczęściej wyposażony jest w praktyczny pojemnik na pościel. Jest to spore udogodnienie zwłaszcza, gdy nasze mieszkanie nie posiada zbyt wiele miejsca w szafie czy innych schowkach gdzie możemy codziennie schować pościel. Warto się upewnić czy dany narożnik posiada funkcję pojemnika na pościel i nie zakładać w ciemno, że taka jest. Może się zdarzyć, że okaże się że narożnik jej nie ma a znalezienie odpowiednio dużego miejsca mieszczącego kołdrę, prześcieradło i poduszki nie  jest takie łatwe.

Łatwość zaścielenia łóżka w rozkładanym narożniku.

W przeciwieństwie do łóżka z materacem rozkładany narożnik posiada powierzchnię spania składającą się najczęściej z kilku elementów. Zwróć uwagę, czy po rozłożeniu spania jego powierzchnia pozwala na założenie prześcieradła. Jeśli spałeś na narożniku na którym po kilku ruchach podwija się prześcieradło docenisz możliwość założenia np. praktycznego prześcieradła z gumką.

Równa powierzchnia spania narożnika.

Zwróć uwagę jak prezentuje się powierzchnia spania. Jeśli zamierzasz korzystać z rozkładanego narożnika na co dzień powinno się na to zwrócić uwagę. To przecież od tego będzie zależał twój komfort snu. Czy łączenia elementów mają duże szpary, czy wszystkie elementy powierzchni spania są na jednakowym poziomie? czy wszystkie elementy mają jednakową miękkość? Przed zakupem sprawdź odpowiedzi na te pytania.

Narożnik rozkładany z funkcją spania okazjonalnego.

W przypadku tego typu narożników wbudowana funkcja spania jest dodatkową funkcją, która przyda się w przypadku wizyty znajomych czy rodziny. Na co dzień taki rozkładany narożnik ma spełniać funkcję rekreacyjną . Ma być wygodny a funkcja spania nie powinna wpływać na komfort codziennego użytkowania.

Narożniki rozkładane z funkcją spania belgijskiego.

Popularna belgijka to najczęściej spotykany system wśród mebli tapicerowanych z funkcją spania do okazjonalnego użytku. Często jest to niedoceniana forma rozkładania w narożnikach. Zapewnia ona jednolitą powierzchnię spania. Jej jakość zależy w dużej mierze od standardu materaca w jaki system rozkładania został wyposażony. W naszej ofercie posiadamy rozkładane narożniki jak  Alabama Bis, Boston czy L.A., które posiadają sprężynowy materac o grubości 11cm zapewniający dobry komfort spania. Minusem mebli rozkładanych z systemem belgijskim jest to, że często nie posiadają one miejsca na pojemnik na pościel. Są to jednak zdecydowanie narożniki przeznaczone do okazjonalnego użytkowania więc nie jest to problem, który uprzykrza codzienne użytkowanie narożnika.

Rozkładany narożnik z funkcją relax.

Uniwersalność narożników z funkcją spania zwiększa zainstalowanie rozkładanego siedziska z funkcją relax. We wspomnianych powyżej rozkładanych narożnikach Alabama Bis, Boston i L.A z jednej strony mamy zainstalowany rozkładany stelaż belgijski natomiast po przeciwnej stronie rogówki skrajne siedzisko posiada system rozkładania podnóżka i odchylanego oparcia dzięki zainstalowaniu w nim funkcji relaks. Dzięki temu w codziennym użytkowaniu zyskujesz niesamowicie wygodne udogodnienie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper Premium