Profesjonalne fotele masujące marki I-Zen to inteligentne urządzenia przeznaczone do tego aby wesprzeć Twoje zdrowie i samopoczucie. W ofercie mamy specjalnie zaprojektowane fotele, które nawet w podstawowej wersji zapewniają kompleksowy masaż od stóp po szyję. Wybierz fotel do masażu odpowiedni dla Ciebie.

Fotele masujące

Fotel masujący I-ZEN ANTORI Fotel masujący I-ZEN ANTORI
Producent: I-ZEN
Cena: 23 999,00 zł
szt.
zobacz więcej
Fotel masujący I-ZEN MONISO Fotel masujący I-ZEN MONISO
Producent: I-ZEN
Cena: 15 999,00 zł
zobacz więcej
Fotel masujący I-ZEN NOMAKU Fotel masujący I-ZEN NOMAKU
Producent: I-ZEN
Cena: 8 999,00 zł
zobacz więcej

Fotel masujący - nowy trend w profilaktyce zdrowotnej.

Technologia przed którą często się bronimy rozwija się jednak głównie dla naszej wygody. Większe tempo życia powoduje, że często zaniedbujemy nasze zdrowie. Stres, przepracowanie wpływają na nasze samopoczucie ale również i na nasze ciało. Zauważamy w ostatnich latach coraz większą świadomość w temacie zdrowia. Siłownie i kluby fitness nadal wyrastają jak grzyby po deszczu. Strefy wypoczynku i SPA przeżywają oblężenie każdego weekendu. Człowiek do odpowiedniego funkcjonowania potrzebuje również chwili odetchnienia i relaksu. Zdajemy sobie sprawę, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Fotel rozkładany masujący doskonale wpisuje się w ten trend. Dzięki eleganckiemu nowoczesnemu fotelowi masującemu możesz korzystać z dobrodziejstwa masażu pleców o dowolnej porze bez konieczności umawiania wizyty u masażysty czy wyjazdu do SPA.

Dla kogo fotel masujący?

Fotel masujący ma mnóstwo zalet pro-zdrowotnych. Zdecydowanie szersza jest grupa osób, którym polecamy korzystanie z rozkładanego fotela z masażem niż tych, którzy nie powinni z niego korzystać. Do tej drugiej grupy możemy zaliczyć dzieci do ok 14 roku życia czy osoby z przewlekłymi chorobami skóry. Szerszą listę wykluczeń znajdziesz w załączonej instrukcji każdego z foteli; możesz ją pobrać bezpłatnie na naszej stronie - znajduje się na końcu każdego z opisów fotela masującego. W razie wątpliwości odnośnie przydatności fotela do masażu skontaktuj się ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą.

Szczególnie polecamy korzystanie z mebla masującego:

 • Osobom prowadzącym siedzący tryb życia. Praca w biurze czy home office - godziny spędzone w wymuszonej pozycji i napięte mięśnie karku i ramion.
 • Osobom prowadzącym intensywny tryb życia. Stres, natłok wydarzeń i informacji negatywnie wpływają nie tylko na nasze samopoczucie ale również na nasze ciało. Nawet krótka sesja masażu w spokojnej i cichej atmosferze przywróci równowagę dla ciała i umysłu.
 • Osobom starszym, które często cierpią na słabsze krążenie. Masaż poduszkami powietrznymi kończyn wymusza lepsze krążenie krwi i limfy w organizmie.
 • Fotele masujące idealnie sprawdzą się również wśród osób uprawiających sport. Nie każdy jest profesjonalnym sportowcem i ma możliwość skorzystania z klubowego masażysty po treningu. Dzięki sprzętom do masażu I-ZEN zyskujesz taką możliwość o każdej potrzebnej porze. Z naszymi fotelami do masażu z powodzeniem odprężysz mięśnie po każdym ciężkim treningu.

Jak masuje fotel masujący?

Profesjonalne fotele marki IZEN, które znajdziesz w naszej ofercie to zaawansowane roboty w postaci designerskich foteli masujących. Oferują one różne programy masażu zarówno kręgosłupa jak i innych części ciała (masaż stóp, łydek, ramion, dłoni).

Fotele masujące I-ZEN posiadają zasadniczo trzy niezależne systemy masażu:

 • Masaż pleców, za który odpowiada głowica masująca składająca się z rolek masujących. Głowica porusza się po całej długości kręgosłupa - od pośladków po kark. Ramiona masujące znajdujące się w głowicy masującej imitują ruchy dłoni masażysty. Masaż kręgosłupa to gotowe automatyczne programy składające się z różnych technik masażu (min. ugniatanie, oklepywanie, shiatsu i inne) lub możliwość skorzystania z trybu manualnego. Podczas sesji masażu wybierając program automatyczny fotel wykona kombinację różnych technik masażu na naszym ciele. W zależności od rodzaju wybranego programu fotel masujący może wykonać masaż całej długości pleców lub skupić się bardziej na wybranych fragmentach (np na masażu odcinka krzyżowego lub na masażu karku i barków). Szyna po której porusza się głowica masująca jest w standardzie S-L shape. Litera S oznacza, że szyna dopasowana jest kształtem do naturalnej krzywizny kręgosłupa. Dzięki temu rolki masujące lepiej docierają do wszystkich partii pleców. Litera L-oznacza, że poza samym kręgosłupem głowica również dociera również pod pośladki i uda zwiększając znacznie obszar masażu.
 • Masaż poduszkami powietrznymi. Każdy rozkładany fotel masujący I-ZEN wyposażony jest masaż powietrzny. Fotel posiada poduszki powietrzne, które uciskają wybrane części naszego ciała wymuszając lepsze ukrwienie kończyn, poprawiają krążenie limfy i redukują uczucie zmęczenia. Masujący fotel w zależności od wybranej wersji może posiadać nawet ponad 60 poduszek powietrznych. Masaż poduszkami powietrznymi obejmuje stopy, łydki, ramiona i dłonie. Różne programy masażu pleców współpracują z masażem powietrznym. Mamy również możliwość sterowania masażem poduszkami - możemy wyłączyć go całkowicie, możemy jedynie włączyć poduszki w nogach lub w górnej części dla ramion i barków.
 • Masaż stóp. Każdy fotel masujący został wyposażony w podnóżek służący do masażu podeszwy stóp. Rolki masujące znajdujące się w podnóżku odpowiadają za rozgrzewający masaż stóp. W połączeniu z poduszkami powietrznymi, które obejmują i uciskają stopę z góry i z tyłu dają niesamowitą przyjemność. Polecamy tę funkcję masażu zwłaszcza dla osób, które mają problemy z marznącymi stopami. Również i ten masaż posiada regulację intensywności i możliwość jego wyłączenia lub włączenia.

Fotel z funkcją masażu sprawdzi się zarówno u seniorów, osób prowadzących siedzący tryb życia, osób pracujących przy komputerze jak i u osób młodych i aktywnych.

Wybór rodzaju masażu.

W zależności od naszych preferencji czy dolegliwości bólowych wybór masowanych części ciała jest kluczową sprawą. Masowane partie ciała możemy wybrać decydując się na dedykowany program automatyczny np dla górnej częsci pleców lub po prostu korzystając z ręcznego sterowania możemy skierować ramiona masujące w pożądany punkt ciała. W przypadku gdy jesteśmy zmęczeni intensywnym dniem odprężający masaż przywróci ci energię i spokój. Wysokiej jakości masażu będzie oczekiwała osoba pracująca cały dzień przed komputerem. Jeśli masz problem z zimnymi dłońmi i stopami rolkowy masaż stóp oraz masaż powietrzny wzmocniony funkcją ogrzewania pleców rozgrzeje Twoje ciało. Fotele masujące posiadają od kilku do nawet kilkudziesięciu gotowych programów. Sterowanie fotelem w trybie manualnym pozwala skupić się na problematycznym miejscu na plecach co znacznie przyspiesza redukcję niedogodności masowanych partii ciała.

Funkcje fotela masującego.

Na rynku znajdziesz wiele modeli foteli masujących. Elektryczne fotele do masażu I-ZEN zostały zaprojektowane tak aby dostarczyć niezbędne naszym zdaniem funkcje już nawet w podstawowym wariancie rozkładanego fotela masującego.

 • Każdy fotel posiada funkcje masażu pleców, masażu poduszkami powietrznymi oraz funkcję masażu stóp. Modele mogą między sobą różnić się ilością poduszek powietrznych czy ilością gotowych programów ale nawet podstawowe modele oferują zadowalający poziom pełnego masażu od stóp po głowę.
 • Fotele wyposażone są również standardowo w funkcję podgrzewania pleców. Niektóre modele posiadają nawet funkcję podgrzewania łydek.
 • Funkcja zero gravity. Fotel masujący rozkładany do pozycji zero gravity oferuje pozycję leżącą, w której nacisk na poszczególne części naszego ciała jest najmniejszy. Pozycja ta zapewnia najlepsze odprężenie i optymalne krążenie w naszym ciele.
 • Funkcja Zero Wall. Dzięki tej funkcji ustawienie fotela w pomieszczeniu blisko ściany nie będzie żadnym problemem. W żadnym stopniu nie wpłynie na zdolność korzystania z fotela masującego w pozycji leżącej, np w pozycji zero gravity.

Dodatkowe funkcje foteli masujących uzależnione są od modelu.

 • Mechanizm masujący fotela może posiadać ramiona masujące w technologii 2D, 3D lub nawet 4D. Przeczytaj nasz poradnik o tym czym różni się masaż ramionami masującymi 2D, 3D i 4D.
 • Zaawansowane funkcje masażu: poziom regulacji intensywności masażu, ilość automatycznych funkcji masażu, możliwość wyboru długości trwania sesji masażu, elektryczna regulacja długości podnóżka również zależą od wybranego modelu.
 • Design fotela masującego również uzależniony jest od jego ceny. Jeśli szukasz efektownego fotela do masażu do ekskluzywnego biura lub salonu możesz zdecydować się na droższe modele, które z pewnością poza najwyższym poziomem jakości masażu będą zdecydowanie ozdobą pomieszczenia.
 • Głośniki bluetooth. Fotel masujący umożliwia również odtwarzanie muzyki z twojego urządzenia. Sparuj je za pomocą łącza bluetooth aby delektować się ulubioną muzyką lub audiobookiem podczas wykonywanego masażu.
 • Jonizator powietrza. Elektryczne fotele masujące z wyższej półki cenowej wyposażone zostały w jonizatory powietrza. Znajdują się one w górnej części fotela masującego, najczęściej w okolicy głośników. Zapewniają one podczas masażu dopływ świeżego, ujemnie zjonizowanego powietrza.
 • Sterowanie fotelem masującym może odbywać się za pomocą mniej lub bardziej zaawansowanego pilota, tabletu czy też nawet głosowo.

Pamiętaj, że nasz fotel masujący zapewnia masaż całego ciała już przy wyborze podstawowego modelu. Fotel masujący dzięki dodatkowym wspomnianym udogodnieniom, może po prostu jeszcze bardziej uprzyjemnić wykonywany masaż, spędzony w nim czas czy też być ozdobą salonu. Fotel posiada funkcje wyboru masowanych części ciała więc zawsze masz możliwość wyłączenia lub włączenia np masażu stóp w podnóżku, masażu powietrznego w ramionach lub zamiast gotowego programu możesz wybrać tryb manualny i skupić się na konkretnych masowanych partiach ciała.

Wybór fotela masującego - na co zwrócić uwagę?

Przy dokonywaniu wyboru fotela do masażu zwróć uwagę na kilka cech:

 • Wymiary elektrycznego fotela masującego. Często zapominamy o pewnych ograniczeniach naszego mieszkania, domu czy też samego pomieszczenia gdzie planujemy ustawienie elektrycznego fotela masującego. Zwróć uwagę, że są to dosyć pokaźne urządzenia i może się zdarzyć, że największego modelu nie da się wnieść po krętych schodach do sypialni na poddaszu. Sprawdź wymiary opakowań jak i wymiary ciągu komunikacyjnego w twoim domu - szerokość drzwi, schodów itp. Szerokość fotela często jest bardzo zbliżona jednak w przypadku modeli z wyższej półki cenowej mają one boki pakowane oddzielnie co podczas wnoszenia może dać kilka centymetrów oszczędności. Na pozór niewiele ale gdy mamy futrynę węższą niż 80 cm każdy centymetr może okazać się kluczowy. Poza tym przemyśl czy wybór największego fotela z masażem do małej sypialni czy gabinetu będzie lepszym rozwiązaniem niż wybór mniejszego urządzenia?
 • Waga fotela masującego. Nawet podstawowy wariant fotela do masażu może ważyć łącznie z opakowaniem około 100kg. Bardziej rozbudowane modele mogą ważyć znacznie więcej. Planując ustawienie fotela na piętrze w domu lub jeśli mieszkasz w bloku bez windy zaplanuj wcześniej proces wniesienia fotela do domu czy mieszkania. W razie wątpliwości zalecamy konsultację z naszym doradcą oraz rozważenie usługi wniesienia i montażu.
 • Dodatkowe funkcje jakie może posiadać fotel wypoczynkowy masujący. Zastanów się czy wybór droższego modelu ze względu np na jonizator ma sens? Może już dysponujesz dobrym oczyszczaczem z jonizatorem powietrza? Głośniki bluetooth - może wolisz słuchać muzyki korzystając ze słuchawek lub domowego sprzętu Hi-Fi? Z drugiej strony droższe modele zawsze posiadają szerszy zakres możliwości regulacji masażu, ilości programów masujących. Jeśli oczekujesz mocnego i precyzyjnego masażu wybierz fotel masujący rozkładany z ramionami masującymi w technologii 3D lub 4D. Zachęcamy również jeśli istnieje tylko taka możliwość do wizyty w naszych punktach aby wypróbować osobiście funkcje fotela przed zakupem.
 • Cena. Ceny foteli masujących na rynku wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto przemyśleć dobrze zakup i w razie potrzeby skorzystać z dogodnej formy płatności: raty lub leasing.

Biurowy fotel masujący.

Troska o zdrowie i kondycję psychiczną pracowników przyświeca coraz większej ilości pracodawców. Przodują tu oczywiście branże IT czy finansowe. Zdrowy i wypoczęty pracownik to pracownik wydajny. Wiele firm poza owocowymi czwartkami i pokojami z piłkarzykami decyduje się na zakup profesjonalnych foteli masujących. Krótka 15 czy 20 minutowa sesja masażu w wygodnym rozkładanym fotelu z masażem może mieć zbawienny wpływ na samopoczucie pracownika.

Przeczytaj o zaletach zakupu fotela masującego do Twojej firmy.

Radość z posiadania fotela do masażu w domu.

Elektryczny fotel masujący szybko stanie się Twoim przyjacielem. Regularne korzystanie z dobrodziejstwa masażu zauważysz po lepszej kondycji fizycznej czy lepszym samopoczuciu. Fotel masujący wykorzystuje coraz to nowsze osiągnięcia techniczne. Masaż jest coraz dokładniejszy, możliwości jego regulacji i konfiguracji są również coraz szersze. Fotel masujący został pomyślany aby pozytywnie wpływać na stan Twojego zdrowia. Masaż znany jest od tysiącleci. Korzystanie z elektrycznego fotela rozkładanego masującego powinno stać się Twoim nawykiem tak jak zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Efekty zauważysz prawie natychmiast - zdrowy i głęboki sen, łagodzenie bóli mięśni kręgosłupa, lepsze samopoczucie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper Premium