Polub nas na Facebooku!
 

Chcesz DARMOWĄ DOSTAWĘ
na wszystkie preparaty?
Kliknij LUBIĘ TO!
a prześlemy Ci kod rabatowy!

Systemy relax - informacje

Rodzaje funkcji relaks

W naszych meblach występują trzy rodzaje mechanizmów funkcji relaks (ang. recliners).

Standardowa funkcja relaks

Mechanizm uruchamiany jest tzw. "klamką" znajdującą się z boku mebla. Po zwolnieniu mechanizmu podnosi się podnóżek. Dodatkowo jeśli chcemy się położyć plecami, należy odepchnąć oparcie i fotel rozłoży się do pozycji leżącej.

Przy podniesieniu się oparcie samoczynnie wróci do pozycji siedziącej. Aby złożyć wystający podnóżek, należy energicznie nacisnąć go nogami, by w ten sposób powrócił do pozycji, w jakiej był przed uruchomieniem funkcji relaks.

Mechanizm jest tak skonstruowany, że przy używaniu funkcji relaks mebel wysuwa się do przodu - tzw. funkcja ZERO WALL. Dzięki temu nie trzeba odstawiać sof i foteli z dala od ściany, aby w móc w pełni korzystać z dobrodziejstwa tej funkcji.

Funkcja ta montowana jest w fotelach, kanapach i narożnikach.

Funkcja relaks z mechanizmem obrotowym i bujania

Możliwość bujania blokuje się automatycznie przy uruchomieniu funkcji relaks. Ta tak samo - jak w wersji standardowej - uruchamia się poprzez pociągnięcie "klamki" znajdującej się z boku mebla.

Mechanizm obracania pozwala na na pełny obrót 360° i jest on również aktywny po rozłożeniu funkcji relaks. Nie ma możliwości zablokowania tej opcji. Przy obracaniu się na meblu należy zapewnić bezpieczną odległość mebla od ścian i innych przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu. Przy tej funkcji relaks należy zapewnić fotelowi większą odległość od ściany, gdyż mechanizm nie przesuwa się do przodu, jak przy standardowej funkcji relaks.

Ten mechanizm montowany jest jedynie w fotelach.

Funkcja relaks sterowana elektrycznie

Mechanizm ten umożliwia płynne urochamianie funkcji relaks poprzez użycie dwóch przycisków znajdujących się z boku mebla. Jeden przycisk służy do rozkładania mechanizmu, a drugi - do składania.

Ta opcja umożliwia również zatrzymanie fotela czy kanapy w dowolnej pozycji. Wystarczy zwolnić przycisk i mechanizm zatrzyma się.

Mechanizm jest tak skonstruowany, że przy używaniu funkcji relaks mebel wysuwa się do przodu - tzw. funkcja ZERO WALL. Dzięki temu nie trzeba odstawiać sof i foteli z dala od ściany, aby móc w pełni korzystać z dobrodziejstwa tej funkcji.

Poniżej znajduje się film prezentujący elektrycznie rozkładaną funkcję relaks.

Funkcja ta montowana jest w fotelach, kanapach i narożnikach.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl