Bostonsofa - kontakt

INFOLINIA Sklep internetowy
+48 664 177 110
+48 506 895 006
zamowienia@bostonsofa.pl


Salon Bostonsofa Janki
Aleja Krakowska 30
05-090 Janki k. Warszawy

tel. +48 664 177 333

janki@bostonsofa.pl

pon-pt 1100- 1900
sobota 1000- 1500
niedziela* 1000- 1500


Magazyn Rzeszów
ul. Wspólna 2
35-205 Rzeszów

tel. +48 735 976 966
magazyn@bostonsofa.pl


Systemy relax - informacje

Systemy relax występujące w meblach bostonsofa


Rodzaje funkcji relaks

Manualna funkcja relaks

Standardowy mechanizm uruchamiany jest tzw. "klamką" znajdującą się z boku mebla. Po zwolnieniu mechanizmu automatycznie podnosi się podnóżek. Dodatkowo jeśli chcemy się położyć należy plecami odepchnąć oparcie i fotel rozłoży się nawet do pozycji leżącej. Odchylenie oparcia reguluje się siłą nacisku.

Przy podniesieniu się oparcie samoczynnie wróci do pozycji wyjściowej. Aby złożyć wysunięty podnóżek, należy energicznie nacisnąć go nogami, by w ten sposób powrócił do pozycji, w jakiej był przed uruchomieniem funkcji relaks.

Mechanizm jest tak skonstruowany, że przy użytkowaniu funkcji relaks mebel wysuwa się do przodu - tzw. opcja ZERO WALL. Dzięki temu nie trzeba odstawiać mebla z dala od ściany, aby móc w pełni korzystać z udogodnień funkcji relaks.

Standardowa funkcja relaks montowana jest w fotelach, kanapach i narożnikach.

Poniżej film prezentujący działanie manualnej funkcji relaks na przykładzie fotela Portland.


Funkcja relaks z opcją obrotu i bujania z blokadą

Funkcja relaks, tak samo jak w wersji manualnej, uruchamia się poprzez pociągnięcie "klamki" znajdującej się z boku mebla. 

Mechanizm obracania pozwala na pełny obrót fotela o 360 stopni. Opcja ta jest aktywna nawet w trakcie działania funkcji relaks, czyli przy rozłożonym podnóżku. Nie ma możliwości zablokowania funkcji obrotu. 

Fotel posiada również funkcję bujania, która za pomocą płynnych ruchów w przód i tył wprowadza użytkownika w stan odprężenia i głębokiego relaksu. I choć taki rodzaj wypoczynku jest niezwykle przyjemny, to jednak możliwe jest zablokowanie funkcji bujania, aby ponownie cieszyć się z pracy fotela w trybie relax. Dodatkowo przy uruchomieniu funkcji relaks bujanie blokuje się automatycznie.

Decydując się na mebel bujano-obrotowy należy zapewnić fotelowi większą odległość od ściany, gdyż mechanizm nie przesuwa się do przodu, jak ma to miejsce w standardowej funkcji relaks.

Mechanizm funkcji relaksu z możliwością obrotu i bujania montowany jest tylko w fotelach.

Poniżej film prezentujący pracę bujano-obrotowego fotela relaks z blokadą bujania na przykładzie fotela Boston.


Elektryczna funkcja relaks

Mechanizm elektryczny umożliwia płynne uruchomienie funkcji relaks poprzez użycie dwóch przycisków znajdujących się z boku mebla. Jeden przycisk służy do do otwierania mechanizmu, a drugi - do zamykania.

Funkcja relaks sterowana elektrycznie umożliwia również zatrzymanie oparcia mebla w dowolnej pozycji. Wystarczy zwolnić przycisk i mechanizm zatrzyma się w najdogodniejszym dla użytkownika momencie.

Mechanizm jest tak skonstruowany, że przy użytkowaniu funkcji relaks mebel wysuwa się do przodu - tzw. opcja ZERO WALL. Dzięki temu nie trzeba odstawiać mebla z dala od ściany, aby móc w pełni korzystać z udogodnień funkcji relaks.

Elektryczna funkcja relaks montowana jest w fotelach, kanapach i narożnikach.

Poniżej film ukazujący działanie elektrycznej funkcji relaks na przykładzie fotela Boston.


Elektryczna funkcja relaks z podnośnikiem

Mechanizm elektryczny umożliwia płynne uruchomienie funkcji relaks poprzez użycie dwóch przycisków znajdujących się z boku mebla. Jeden przycisk służy do do otwierania mechanizmu, a drugi - do zamykania. Dodatkowo mebel posiada funkcję asystenta wstawania/siadania dedykowaną osobom starszym lub osobom z problemami ruchowymi.

Elektryczna funkcja relaks umożliwia również zatrzymanie oparcia mebla w dowolnej pozycji. Wystarczy zwolnić przycisk i mechanizm zatrzyma się w najdogodniejszym dla użytkownika momencie.

Mechanizm jest tak skonstruowany, że przy użytkowaniu funkcji relaks mebel wysuwa się do przodu - tzw. opcja ZERO WALL. Należy jednak zabezpieczyć odpowiednią przestrzeń z przodu dla mebla pracującego w trybie asystenta wstawania/siadania.

Mechanizm elektrycznej funkcji relaks z podnośnikiem montowany jest tylko w fotelach.

Poniżej film prezentujący działanie elektrycznej funkcji relaks z podnośnikiem na przykładzie fotela Alabama.


 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper Premium