Narożniki skórzane z funkcją relax 

Narożniki z funkcją relax to wygodne i funkcjonalne meble – idealne do spędzania na nich czasu z rodziną i przyjaciółmi w salonie. Znajdziesz u nas również narożniki modułowe, które możesz dowolnie konfigurować, tak aby dopasować je do Twoich wymagań i wnętrza. Narożniki skórzane z funkcją relax pozwalają na uniesienie nóg i odchylenie oparcia. Znajdziesz u nas nowoczesne wzory wygodnych skórzanych narożników jak i takie, które sprawdzą się również w klasycznych wnętrzach. Wypoczniesz na nich jak nigdy dotąd. Wybierz i skonfiguruj swój skórzany narożnik relaks i ciesz się wygodnym wypoczynkiem w swoim salonie!

Narożniki z funkcją relax.

Narożniki z funkcją relax zyskują w ostatnich latach coraz bardziej na popularności. Przedstawiamy kategorię mebli z rogówkami i kanapami narożnymi idealnie pasującymi do Twojego wnętrza. Z tego tekstu dowiesz się o zaletach wygodnych skórzanych narożników relax.

Wygodne meble skórzane z funkcją relax to od lat nasza specjalizacja w Bostonsofa. Nie mogło więc w naszej ofercie zabraknąć więc również rogówek z funkcją relax. Tego typu meble to świetne rozwiązanie jeśli potrzebujesz wygodnego mebla z wieloma miejscami do siedzenia, które świetnie wykorzysta dostępną przestrzeń twojego salonu. Narożniki z funkcją relax to przebój wnętrzarskich designerów. Mnogość dostępnych konfiguracji, wygoda, ergonomiczne kształty jak i design narożników trafiający w gusta klientów szukających zarówno nowoczesnych narożników z funkcją relax jak i tych mebli o bardziej klasycznych kształtach.

Narożnik z funkcją relax – stworzony do wypoczynku.

Nasze narożniki tworzone są tak aby dać Ci maksymalną wygodę i pozwolić na chwilę relaksu i odpoczynku. Podnoszone podnóżki dzięki funkcji relaks pozwalają na uniesienie zmęczonych nóg dając im ulgę dzięki łatwiejszemu krążeniu krwi. Odchylane oparcie natomiast pozwoli Ci wygodnie rozłożyć się podczas słuchania muzyki, czytania książki czy też pozwoli Ci wygodnie uciąć popołudniową drzemkę. Funkcja relaks w narożniku jest niezastąpiona podczas wieczornych seansów filmowych. Unoszone podnóżki tworzą dużą wygodną przestrzeń. Dzięki funkcji relax w narożniku zajmiesz optymalną pozycję niczym na wygodnej leżance.

Jaki rodzaj funkcji relax wybrać do narożnika – elektrycznie rozkładany czy manualny?

Narożniki wyposażone w mechanizmy relaks pozwalają na wygodny wypoczynek. Rogówki te często oferują wybór mechanizmu relax – manualny lub elektryczny. Na jaki się zdecydować? Oto porównanie niektórych cech tych mechanizmów:

 • Mechanizm relax manualny pozwala na regulację pozycji za pomocą siły mięśni a relax elektryczny za pomocą przycisków na panelu sterowania lub na pilocie.
 • Mechanizm manualny przy zmianie pozycji sam będzie starał się podążać za naszym ciałem reagując na większy nacisk ciała lub gdy chcemy wstać. W mechanizmach elektrycznych relaksu podnóżek i oparcie zostają w pozycji w jakiej zostały przez nas ustawione.
 • Mechanizm funkcji relax elektryczny jest zdecydowanie droższy od standardowej funkcji manualnej.
 • Elektryczna regulacja relax wymaga stałego źródła zasilania – konieczność podpięcia do sieci, lub dodatkowy zakup akumulatora jeśli nie chcemy na co dzień mieć kabli za meblem.

Kiedy zdecydować się na skórzany narożnik z funkcją relax elektryczną?

W większości przypadków klienci nie mają problemów z obsługą siedzisk z funkcją relax manualną. Są jednak przypadki, gdy poza względami prestiżu czy trochę większej wygody zalecamy korzystanie z elektrycznej funkcji relaksu. Zalecamy wybór mechanizmu relaks elektrycznego dla:

 • Osobom starszym. Czasami z wiekiem sprawność naszych mięśni spada i gdy nawet większość seniorów radzi sobie z systemem manualnym to w kolejnych latach sprawność mięśni może zmaleć.
 • Osobom z problemami zdrowotnymi. Szczególnie zalecamy tego typu rozwiązanie dla osób cierpiących na choroby obniżające sprawność ruchową. Szczególnie ważna jest sprawność nóg, gdyż z wieloletniej obserwacji zauważyliśmy, że największy problem stanowi zamknięcie podnóżka nogami w mechanizmie relaks manualnym.
 • Osobom po urazach kończyn dolnych. Czasami nawet młode osoby, po urazach w wyniku wypadków komunikacyjnych lub z powodu kontuzji sportowych mogą mieć problem z obsługą narożnika relax manualnego.

Więcej i bardziej szczegółowych informacji o mechanizmach relax, ich zasadzie działania znajdziesz w naszym materiale informacyjnym systemy relax – informacje.

Modułowa budowa narożników z funkcją relaks.

Nasze skórzane rogówki relaksacyjne składają się z modułów, dzięki którym wnoszenie mebli jest łatwiejsze. Mniejsze moduły narożnika są lżejsze i mniejsze, łatwiej przeniesiesz je przez drzwi czy korytarz. Pamiętaj jednak o zmierzeniu drzwi i upewnij się czy wybrany narożnik bezpiecznie da się wnieść do twojego domu lub mieszkania.

Modułowa budowa narożnika ma też inną zaletę – niektóre z narożników można skonfigurować pod względem odpowiedniego doboru dostępnych modułów i ich ilości. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz w stanie dopasować narożnik do wymagań i odpowiednio zaaranżować przestrzeń w swoim salonie.

Nowoczesny narożnik z funkcją relax

Jeśli lubisz nowoczesne narożniki to nasza oferta również skierowana jest do Ciebie. Modne kształty narożników modułowych zadowolą nawet wybredne gusta wielbicieli włoskiego designu. Skórzane narożniki zostały wyposażone w nowoczesne systemy jak:

 • elektryczna funkcja relax,
 • elektrycznie wysuwane siedzisko szezlonga,
 • regulowane zagłówki,
 • moduły na napoje z praktycznymi schowkami,
 • a nawet w odtwarzacze multimedialne z wbudowanymi głośnikami.

Dzięki modułowej budowie skonfigurujesz narożnik relaks idealnie skrojony dla Twoich potrzeb - duży narożnik do obszernego salonu lub małą rogówkę do modnego loftowego wnętrza. Nowoczesny narożnik skórzany to nie tylko elegancki mebel, którym pochwalisz się przed gośćmi ale również wygodne funkcje relaks, które uprzyjemnią czas spędzony w salonie. Dzięki płynnej regulacji znajdziesz idealną pozycję czy to do czytania książki, oglądania filmu czy słuchania muzyki. Narożniki posiadają wysokie oparcia lub regulowane zagłówki, które pozwalają na oparcie karku i głowy. Jeśli szukasz modnego nowoczesnego narożnika z funkcją relax zwróć uwagę na takie narożniki jak Manhattan, Milano czy Philadelphia.

Nowoczesność to brak kabli.

Nasze narożniki z funkcją relax elektryczną można wyposażyć w akumulatory. Dzięki nim codzienne użytkowanie elektrycznych funkcji relaks nie wymaga stałego zasilania. Przy normalnym użytkowaniu wystarczy raz na tydzien wieczorem naładować baterie w meblu. Rozwiązanie to sprawdza się świetnie w salonach, gdzie narożnik stoi na środku lub gdzie nie ma za meblem gniazdka i konieczne jest podciągnięcie przedłużacza.

Narożnik z fotelem relax.

Praktycznie wszystkie nasze kanapy narożne z funkcją relaks występują w programach, w których znajdziesz zarówno fotele i jak i kanapy. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca możesz oczywiście zakupić w naszym sklepie narożnik z fotelem relax. Do wszystkich naszych skórzanych narożników z funkcją relaks można dokupić fotel relax, który jeśli tylko dysponujesz odpowiednią ilością wolnego miejsca w swoim salonie, uzupełnij kompozycję mebli wypoczynkowych. W przypadku foteli pamiętaj, że w większości przypadków możesz wybrać fotel, który ma do dyspozycji kilka rodzajów mechanizmów, w tym funkcję relaksu która nie występuje w narożnikach czyli dodatkowo bujanie i opcję obrotową.

Zgrabne narożniki z funkcją relax do małego salonu.

Ogromną popularność zdobyły również nowocześniejsze i mniejsze narożniki wyposażone w funkcje relaksacyjne takie jak Manhattan czy Kansas. Podzielone są one na trzy części. Mogą więc pełnić rolę większej i co za tym idzie wygodniejszej kanapy w salonie lub w mieszkaniu. Siedziska są zdecydowanie szersze niż w większości mebli – około 80 centymetrów – dają więc sporo miejsca gwarantując mnóstwo przestrzeni i wygody. Narożnik Manhattan oferuje również ciekawą funkcję wysuwanego szezlonga. Mechanizm jest sterowany elektrycznie – siedzisko otomany wysuwa się do przodu i lekko do góry natomiast oparcie pleców odchyla się do tyłu tworząc obszerną przestrzeń do wygodnej drzemki lub spędzenia wieczoru na oglądaniu ulubionego serialu.

Zalety skórzanych narożników z funkcją relax.

Narożniki ze skóry z funkcją relax zostały opracowane w taki sposób, by zapewnić użytkownikom najwyższy komfort. Szerokie oparcia boczne pozwalają wygodnie ułożyć przedramiona, natomiast duża przestrzeń przeznaczona na siedziska umożliwia przyjęcie dowolnej pozycji. Regulowane oparcia oraz wysuwane podnóżki są dodatkowym udogodnieniem, z którego na pewno warto skorzystać po szczególnie męczącym dniu. Na odpowiednio ustawionym siedzeniu można się także położyć, pozwalając zmęczonym mięśniom na chwilę relaksu.

Odpowiednio wyprofilowany narożnik skórzany może być ulgą dla bolących pleców. Ergonomiczne oparcia zapewnią im bowiem odpowiednie podparcie i nie pozwolą się męczyć. Chwila głębszego oddechu przed telewizorem czy spędzona przy lekturze przydaje się przecież czasem każdemu. Towarzyskie rozmowy również sprzyjają wypoczynkowi, a nic nie pomoże w nim lepiej, niż mebel o przemyślanym projekcie z funkcją relax.

Niektóre z naszych narożników w podstawowej wersji posiadają manualnie rozkładane podnóżki oraz oparcia na plecy czyli – jest to funkcja relaksu manualna. Inne, jak np. model Manhattan nie występuje z takim mechanizmem. Dostępny jest jedynie w droższej wersji z elektrycznym rozkładaniem funkcji relaks. Dodatkowo w jego wystającej części czyli otomanie również zamontowany jest specyficzny mechanizm, który cały szezlong wysuwa jeszcze bardziej do przodu i lekko go unosi. Oparcie natomiast tak jak w funkcji relaksu odchyla się do pozycji pół leżącej. Oczywiście ta część również regulowana jest za pomocą elektrycznego sterowania. Każdy z narożników, nawet ten który ma manualną funkcję w standardzie możesz zamówić jako rogówkę z funkcją relax elektryczną za odpowiednią dopłatą.

Modele takie jak Manhattan czy Kansas występują tylko w jednej konfiguracji. W nich wybieramy jedynie wersję strony narożnika – czy ma być to narożnik lewostronny czy też prawostronny. W przypadku narożników modułowych mamy większą możliwość konfiguracji rozmiaru narożnika wypoczynkowego a nawet wybrania dodatkowych elementów jak w przypadku narożnika Home Cinema gdzie możemy domówić moduł ze schowkiem w podłokietniku oraz z dwoma miejscami na napoje, które również możemy wykorzystać jako miseczki na drobne przekąski. Schowek w podłokietniku to świetne miejsce na schowanie pilotów do naszego sprzętu telewizyjnego, które tak często odkładamy w najdziwniejsze miejsca. Model Home Cinema wyróżnia się również tym, że każde z siedzisk może zostać wyposażone w rozkładanie relaks, nawet elektryczne. Z ciekawych funkcjonalności warto wspomnieć o skórzanej rogówce z relaksem z serii L.A, która może posiadać w oparciach ukryte stoliki, które łatwo, jednym ruchem ręki otworzymy. Otrzymamy wtedy poręczny stolik na którym możemy ułożyć sobie np. talerz z przekąskami a także wyposażony w dwa miejsca na napoje w których spokojnie mieści się puszka, butelka czy kubek.

Jaka jest cena skórzanego narożnika relaks?

To ile zapłacisz za rogówkę wyposażoną z funkcję relax zależy od tego na jaki model się zdecydujesz oraz od jego konfiguracji. Na cenę narożnika relax ma również wpływ to czy wybierzesz mechanizmy relaks elektryczne czy klasyczne, manualne. Staramy się aby nasze narożniki zawsze były w konkurencyjnych cenach  i jest to kolejna rzecz jaką doceniają nasi klienci. Nie spodziewaj się u nas wielkich przecen i okazji cenowych. Każdy narożnik ma precyzyjnie wyliczoną cenę i możesz być pewny, że do tego co oferuje konkurencja ceny naszych mebli wypadają zawsze konkurencyjnie.

Jaki styl narożnika wybrać i jaki kolor narożnika będzie najlepszy?

Z szerokiej gamy naszych narożników z pewnością wybierzesz odpowiedni model pasujący do stylu twojego wnętrza. Do wnętrz klasycznych pasować na pewno będzie narożnik Boston w ciemnym kolorze, szczególnie elegancko prezentuje się w luksusowo wyglądającej skórze w kolorze burgundowej albo kasztanowej. Natomiast ten sam narożnik w jasnej skórzanej tapicerce świetnie sprawdzi się nawet w salonach w stylu glamour, co nie raz mieliśmy okazję sprawdzić. Do wnętrz nowoczesnych bardziej pasował będzie natomiast narożnik Manhattan. Narożniki Home Cinema, L.A czy Alabama Bis mają uniwersalny ponadczasowy design i świetnie wyglądają we wnętrzach loftowych czy skandynawskich. Czarny narożnik to uniwersalny wybór, tak samo jak brązowy kolor. Pamiętaj jednak o częstszym ścieraniu kurzu. Jasny kolor z pewnością rozjaśni twoje wnętrze ale będzie wymagał nieco więcej troski jeśli chodzi o utrzymanie czystości i elegancji mebla. Często wystarczy wybrać odpowiedni kolor skóry aby narożnik wtopił się w wystrój salonu albo stał się jego wyróżniającą się częścią. Obejrzyj zdjęcia naszych mebli a być może znajdziesz swoją inspirację.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper Premium