Komplety wypoczynkowe z funkcją relax 3+2

Większa kanapa trzyosobowa i mniejsza dwuosobowa to najpopularniejsza kombinacja kanap do salonu, chętnie wybierana zwłaszcza w zachodniej Europie. Dwa meble to aż 5 miejsc do siedzenia, 4 funkcje relaksu oraz łatwość zmiany aranżacji salonu w razie potrzeby w atrakcyjnej cenie – jeśli cenisz te przymioty wybierz wygodny zestaw wypoczynkowy dwóch kanap z funkcjami relaks od Bostonsofa!

Zestawy RELAX 3+2

Dwie kanapy w salonie, czyli dlaczego 3+2 to dobry wybór.

Kombinacja dwóch kanap w salonie to znakomity wybór. Zarówno jeśli chodzi o cenę mebli jak i aranżację pokoju. Przeczytaj dlaczego tak uważamy i jeśli szukasz wygodnych mebli w korzystniejszej cenie lub szukasz oszczędności miejsca a nie komfortu i wygody to ten dział z meblami wypoczynkowymi 3+2 jest dla Ciebie!

Jak ustawić dwie sofy w salonie – oto propozycje:

Ułożenie dwóch sof w salonie nie powinno być większym problemem. Zajmują one obie porównywalną powierzchnię z narożnikiem. Jednak nie jesteśmy jak w przypadku wspomnianego narożnika ograniczeni tym w jaki róg wstawimy meble. Dodatkowo większość narożników oferuje funkcje relaks w skrajnych siedziskach a tutaj możemy mieć ich w takim połączeniu kanap nawet 4! Dwie sofy mogą stać naprzeciwko siebie. Można je oddzielić od siebie na przykład małym stolikiem kawowym, który będzie przydatny zwłaszcza podczas spotkań rodzinnych czy ze znajomymi. Takie ułożenie kanap na przeciwko siebie sprzyja miłym długim rozmowom, doskonale sprawdzi się również podczas wieczornego grania w planszówki. Przy takim ułożeniu jeśli telewizję oglądamy w mniejszym gronie można umieścić telewizor na ścianie za jedną z kanap. Jeśli jednak lubimy w salonie spędzać czas przed telewizorem w większym towarzystwie polecamy ułożenie dwóch skórzanych kanap w kształcie litery L. Takie ułożenie umożliwi łatwe oglądanie wszystkim siedzącym. Przestrzeń w rogu pomiędzy sofami można wykorzystać wstawiając w nią stojącą lampę, stojak na gazety czy podręczny stolik na którym ustawimy przekąski czy napoje. Przy ustawianiu sof z funkcją relaks w kształcie litery L należy pamiętać aby postawić kanapy w taki sposób aby podnoszone podnóżki najbliższych siedzisk z obu mebli nie uderzały się o siebie podczas otwierania. Jest jeszcze trzecia, mało popularna opcja ustawienia dwóch sof w salonie obok siebie. Ma to jednak jedynie sens gdy dysponujemy odpowiednio długą ścianą. Nie mówimy tu jedynie o długości ściany łącznej dwóm kanapom, trzeba wziąć pod uwagę odstępy między meblami aby zachować bezpieczny i wygodny dostęp do klamry uruchamiającej funkcję relaks (znajdującej się z boku mebla) jak i aspekt dekoracyjny – po prostu, dwie sofy stojące obok siebie wzdłuż ściany nie wyglądają najlepiej, dobrze jest wstawić jakiś drobny mebel lub element dekoracyjny pomiędzy kanapy aby je wizualnie oddzielić.

Dwie skórzane sofy – najlepszy wybór pod względem ceny

Bądź co bądź jeśli jesteśmy na etapie wykańczania domu czy mieszkania odłożone na ten cel pieniądze czy też zaciągnięte pożyczki szybko się kończą. Podłogi, płytki, kuchnia, łazienka, meble na wymiar a gdzie sprzęt AGD czy oświetlenie – mało kto mieści się w założonym budżecie lub musi zmieniać plany zakupowe aby się w tym budżecie zmieścić. Jeśli zatem poszukujesz korzystnego rozwiązania cenowego to wybór zestawu składającego się z dwóch sof do salonu czyli 3+2 jest najbardziej ekonomiczny. Dotyczy to zarówno porównania z kompletami 3+1+1 (sofa i dwa fotele) jak i narożnikami. W przypadku zestawów z dwoma fotelami już na pierwszy rzut oka widzimy, że zestawiając dwa fotele moglibyśmy otrzymać kanapę dwuosobową i zostałyby nam niepotrzebne dwa boki. To właśnie te dwa boki jakich nie kupujemy w zestawie 3+2 a płacimy za nie w komplecie wypoczynkowym z fotelami to ta oszczędność. Miejsca siedzącego mamy tyle samo czyli pięć wygodnych siedzisk w tym aż cztery z funkcjami relaks. Niektóre zestawy wypoczynkowe sof 3+2 mogą być dostępne w konfiguracji gdzie jedna z sof ma funkcje relaks a druga nie – tutaj również zaoszczędzimy parę złotych. Porównując to rozwiązanie do narożników to wynika ona głównie z tego , że nie płacimy za dosyć duży i rzadko wykorzystywany element narożny łączący obie strony narożnika. W przypadku dwóch kanap ułożonych w kształcie litery L w rogu otrzymujemy kącik który możemy zagospodarować wstawiając tam lampę, stolik czy kwiaty.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper Premium