Znajdziesz tutaj cały przekrój foteli z funkcją relaks. Aby było Ci łatwiej znaleźć odpowiedni i wygodny fotel pogrupowaliśmy nasze skórzane fotele relaksacyjne na trzy grupy w zależności od zainstalowanej funkcji:

 

Fotele relax

Fotel relaks TV Alabama Fotel relaks TV Alabama
Producent: Bostonsofa
Cena: 2 400,00 zł
zobacz więcej
Fotel relaks TV Alabama Bis Fotel relaks TV Alabama Bis
Producent: Bostonsofa
Cena: 2 400,00 zł
zobacz więcej
Fotel relaks TV Alaska Fotel relaks TV Alaska
Producent: Bostonsofa
Cena: 2 650,00 zł
zobacz więcej
Fotel relaks TV Arizona Fotel relaks TV Arizona
Producent: Bostonsofa
Cena: 2 400,00 zł
zobacz więcej
Fotel relaks TV Atlanta Fotel relaks TV Atlanta
Producent: Bostonsofa
Cena: 2 400,00 zł
zobacz więcej
Fotel relaks TV Boston Fotel relaks TV Boston
Producent: Bostonsofa
Cena: 2 650,00 zł
zobacz więcej
Fotel relaks TV Denver Fotel relaks TV Denver
Producent: Bostonsofa
Cena: 2 750,00 zł
zobacz więcej

Fotele z funkcją relax

Wygodny fotel do oglądania telewizji

Większość z nas spędza w salonie czas przed telewizorem. Jest to miejsce naszego odpoczynku i relaksu. Wolny czas najchętniej spędzamy właśnie w salonie – samotnie, z rodziną i ze znajomymi. Oglądanie telewizji może być zdecydowanie przyjemniejsze jeśli siedzisz w wygodnym fotelu telewizyjnym z możliwością regulacji pozycji. W naszej firmie Bostonsofa od początku specjalizujemy się właśnie w takich wygodnych skórzanych fotelach z funkcją relaks. Taki fotel relaksacyjny jest wprost stworzony do wygodnego odpoczynku  w salonie – czy oglądasz telewizję, czy czytasz książkę czy też po prostu chcesz uciąć sobie krótką drzemkę - fotel wypoczynkowy z funkcją relaksu jest strzałem w dziesiątkę.

Fotele relaksacyjne – w parze czy jeden?

Warto sobie odpowiedzieć na to pytanie przez zakupem, gdyż z wieloletniego doświadczenia wiemy, że jeśli dwie osoby lubią razem spędzać czas przed telewizorem jeden wygodny fotel z funkcją relaksu to zdecydowanie za mało. Oczywiście, lepiej mieć taki fotel telewizyjny choćby jeden niż wcale ale często kończy się to telefonem po kolejny. Inaczej sprawa wygląda gdy dzielimy się czasem w fotelu gdy jedna osoba ogląda popołudniowe seriale a druga na przykład wieczorne mecze sportowe. Jednak gdy lubimy razem wygodnie spędzać czas w salonie warto pomyśleć o zakupie dwóch foteli. Ciekawym rozwiązaniem jest również zakup całego kompletu wypoczynkowego składającego się z kanapy i dwóch foteli z funkcjami relaks. W takim wypadku nie musimy troszczyć się o to czy fotele telewizyjne będą pasowały do naszej kanapy czy rogówki w salonie. Również w takim wypadku gdy kupujemy dwa fotele możemy wyposażyć je w różne systemy relaks. Jeden fotel może stać pod ścianą i mieć klasyczny manualny mechanizm relaks a drugi może mieć obrotową podstawą i dodatkową poza relaksem funkcję bujania.

Nowoczesny fotel z funkcją relax do salonu

Zdarza się, że pieczołowicie projektujemy wnętrze naszego wymarzonego pokoju i klasycznie wyglądające dosyć bujne kształty  w stylu fotela Boston czy Nevada nie bardzo pasują nam do przyjętego stylu w salonie. Jeśli chcesz jednak cieszyć się wygodą i nie chcesz kompromisów w designie w naszej ofercie znajdziesz również nowoczesne skórzane fotele do salonu. Poznaj modele Chicago lub Brooklyn na eleganckich chromowanych nóżkach lub obrotowe fotele Palermo czy Monaco na modnych czarnych pięcioramiennych podstawach idealnie komponujących się popularnym loftowym stylem. Znajdziesz u nas wygodne i funkcjonalne fotele również do nowoczesnego salonu.

Fotel z funkcją relaks ale jaką? Jaki system rozkładania wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych mechanizmów systemu relaks. W naszej ofercie fotele z funkcją relaks występują czasami z możliwością wyboru różnych typów mechanizmów a niektóre fotele występują tylko z jednym rodzajem. Poniżej omówimy różne mechanizmy.

  • Fotel z funkcją relax standardową.

Najprostszy mechanizm zapewniający podniesienie podnóżka oraz odchylenie oparcia. Uruchamia się go klamrą z boku fotela. Po podniesieniu podnóżka do pozycji poziomej możemy naciskając plecami na oparcie odchylić je niemalże do pozycji leżącej. Plusem jest również to, że ten mechanizm relax jest typu Zero Wall. Oznacza to, że fotel może być dosunięty do ściany na odległość kilkunastu centymetrów i można w takim miejscu bez problemu rozłożyć go do pozycji leżącej bez konieczności odsuwania go od ściany.

  • Bujany fotel z funkcją relaks na obrotowej podstawie.

Tutaj również mamy mechanizm relaks uruchamiany klamrą z boku fotela. System bujania pozwala nam na łagodne kołysanie (funkcja często wybierana przez karmiące mamy), które możemy zablokować za pomocą wajchy znajdującej się pod fotelem. Obrotowa podstawa umożliwia obracanie się na fotelu wokół własnej osi. Planując zakup fotela z takim mechanizmem należy wziąć pod uwagę fakt, że ten mechanizm wymaga ustawienia fotela w dalszej odległości od ściany czy innych mebli i dodatków w pokoju. Oparcie wychyla się za obrys mebla do tyłu. Należy w takim przypadku najlepiej znaleźć miejsce dla takiego fotel bardziej na środku pokoju.

  • Fotel z funkcją relaks regulowaną elektrycznie.

w tej kategorii mamy kilka mechanizmów. Pierwszy z nich to praktycznie mechanizm relaks standardowy wyposażony w siłownik, zasilacz i sterowanie pilotem lub przyciskami z boku fotela. Jego rozszerzoną odmianą jest mechanizm, który poza powyższymi udogodnieniami ma jeszcze funkcję podnośnika pomagającą na łatwiejsze wstawanie czy siadanie na fotelu – jest to opcja polecana dla osób starszych, mających problemy ze stawami czy dla osób z nadwagą. Fotel obrotowy z funkcją relaks rozkładaną elektrycznie i obrotową podstawą to całkowicie inny mechanizm niż wyżej wymienione. Użyte są w nowoczesnych fotelach obrotowych Monaco i Palermo. Pozwalają na osobną regulację oparcia pleców jak i podnóżka. Niedługo do oferty wejdą również jeszcze bardziej zaawansowane mechanizmy pozwalające na elektryczną regulację zagłówka – co będzie szczególnie polecane dla osób lubiących czytać lub oglądać telewizję w pozycji nieco bardziej leżącej.

O mechanizmach relaks poczytasz na naszej stronie informacyjnej pod tym linkiem.

Więcej informacji znajdziesz na kartach produktu poszczególnych foteli. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji o fotelach i nie ma ich na karcie produktów skontaktuj się z z nami a postaramy się udzielić możliwie najlepszej odpowiedzi.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper Premium