Bostonsofa - kontakt

INFOLINIA Sklep internetowy
+48 664 177 110
+48 506 895 006
zamowienia@bostonsofa.pl


Salon Bostonsofa Janki
Aleja Krakowska 30
05-090 Janki k. Warszawy

tel. +48 22 720 11 10
kom. +48 664 177 333

janki@bostonsofa.pl

pon-pt 1100- 1900
sobota 1000- 1500
niedziela* 1000- 1500


Salon Bostonsofa Warszawa
CH JUPITER
ul. Towarowa 22
00-869 Warszawa

tel. +48 662 334 644

jupiter@bostonsofa.pl

pon-sob 1000- 2000
niedziela* 1000- 1700


Magazyn Rzeszów
ul. Wspólna 2
35-205 Rzeszów

tel. +48 735 976 966
magazyn@bostonsofa.pl


Jak zabezpieczyć meble przed zwierzętami domowymi 0
Jak zabezpieczyć meble przed zwierzętami domowymi.

Posiadanie sympatycznego czworonoga to zazwyczaj wiele radości, ale i ogromna odpowiedzialność. Trzeba bowiem zadać sobie pytanie - czy nasze lokum jest przystosowane do przyjęcia zwierzaka? Jak się okazuje, to co dla ludzi w wyposażeniu domu czy mieszkania nie jest problemem, dla zwierzęcia może być prawdziwym zagrożeniem. Z tego względu zabezpieczenie mebli (i nie tylko!) jest niezwykle ważne. Do tego dochodzi problem utrzymania czystości. Niestety, miłośnicy perfekcyjnego porządku w swoim domu powinni być przygotowani na wielką próbę. Porozrzucane zabawki czy ślady sierści na meblach, to tylko niektóre z tradycyjnych efektów obecności zwierzaka. Dla wielu mieszkanie ze zwierzęciem ogranicza się do psów i kotów, tymczasem wielu ludzi ma w swoich domach także ptaki, chomiki, króliki, a nawet węże. Okazuje się, że we wszystkich przypadkach należy być czujnym i zastanowić się, jak zadbać nie tylko o zwierzę, ale i o swój dom.

Zabezpieczenie mebli - co warto wiedzieć?

Meble to idealne miejsce do wylegiwania się kotów, a także ostrzenia swoich pazurków. Pierwszym krokiem może być zamontowanie specjalnych drapaków. Często jednak nie są one skuteczne. Warto dobrze przemyśleć odpowiednie ustawienie mebli i wybierać takie, z wymiennymi pokrowcami, a w przypadku stołu - z metalowymi nogami. Jeśli to rozwiązanie nie skutkuje, pozostaje jedynie nakrywać je narzutą. Kolejnym problemem spotykanym u kotów i psów jest wszechobecna sierść. Choć nie da się jej usunąć w stu procentach, istnieje kilka sprawdzonych sposobów zmniejszających jej ilość na domowych meblach jak: wałki czy turboszczotki odkurzające. Zwierzaka należy również regularnie szczotkować. Gryzonie z kolei od mebli odstrasza zapach łopianu. Najlepiej jednak zacząć od zakupu odpowiedniej ilości zabawek, dzięki której Twoje zwierze będzie tak zajęte, że zapomni o innego rodzaju rozrywkach.

Jak zabezpieczyć meble przed psem?

Wyżej wspomniany stół z metalowymi nóżkami zalecany jest właśnie w przypadku psów. Zabezpieczenie mebli to także ochrona drzwi, które czworonogi często lubią drapać. To jednak niejedyny problem - ogromnym zagrożeniem są również odsłonięte przewody elektryczne. Te najlepiej zabezpieczyć listwami. Ewentualnie można samemu wykonać osłonki, które nie dopuszczą do luźnego rozkładu kabli na podłodze. Ponadto trzeba chronić psa przed różnego typu środkami chemicznymi, chowając je w szafce czy innym, trudno dostępnym miejscu. Należy pamiętać, że dla psów brak właściciela w domu zwykle jest dość stresującym wydarzeniem. Wówczas często niszczy to, co znajduje się w jego pobliżu. Każdy właściciel zna jednak swojego pupila najlepiej i powinien wiedzieć, w jakich warunkach będzie czuł się swobodnie i komfortowo. Musi jednak pod swoją nieobecność w domu pamiętać zarówno o bezpieczeństwie zwierzęcia, ale i swoich rzeczy. Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak zabezpieczyć meble przed psem.

Ochrona mebli przed kotem

Koty choć w większości przypadku są mniejszej postury, to jednak ich temperament może niejednego przysporzyć o zawrót głowy. Z tego względu ochrona mebli przed kotem to również ogromne wyzwanie. Puchaci milusińscy wprost uwielbiają wspinać się na meble, szafy, poręcze czy parapety. To właśnie te obszary domu trzeba chronić najbardziej, aby z jednej stronie nie uległy zniszczeniu, a z drugiej, aby nie narażać zwierzęcia na upadek ze zbyt dużej wysokości. Co ważne właściciele kotów mają możliwość skorzystania z usług firm, które zajmują się profesjonalnym zabezpieczeniem balkonów i tarasów. Zakładane są specjalne osłony, które można dostosować do wnętrza o każdej architekturze. Podobnie jak w przypadku psów, tak i koty należy chronić przed domową elektroniką. Ochrony wymagają także rośliny doniczkowe - koty bardzo lubią obgryzać ich liście. Ważne, aby w domu nie było ich dużo. Swoje pazurki koty uwielbiają ostrzyć na dywanie, ścianach i tapecie, więc i te obszary należy skutecznie chronić. W tym wypadku najlepiej jest kupić drapak lub matę, ustawiając je w miejscu odpowiednim dla zwierzęcia, najlepiej w niczym niezastawionym rogu czy na uboczu pokoju.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper Premium