Bostonsofa - kontakt

INFOLINIA Sklep internetowy
+48 664 177 110
+48 506 895 006
zamowienia@bostonsofa.pl


Salon Bostonsofa Janki
Aleja Krakowska 30
05-090 Janki k. Warszawy

tel. +48 22 720 11 10
kom. +48 664 177 333

janki@bostonsofa.pl

pon-pt 1100- 1900
sobota 1000- 1500
niedziela* 1000- 1500


Salon Bostonsofa Warszawa
CH JUPITER
ul. Towarowa 22
00-869 Warszawa

tel. +48 662 334 644

jupiter@bostonsofa.pl

pon-sob 1000- 2000
niedziela* 1000- 1700


Magazyn Rzeszów
ul. Wspólna 2
35-205 Rzeszów

tel. +48 735 976 966
magazyn@bostonsofa.pl


Kilka słów na temat narożników z funkcją spania 0
Kilka słów na temat narożników z funkcją spania.

Mocny i zdrowy sen jest bardzo ważny dla naszego dobrego samopoczucia. Z tego też powodu wybór narożnika z funkcją spania musi być przemyślaną decyzją. Często salon stanowi również funkcję sypialni. Dzieje się tak zazwyczaj w mniejszych mieszkaniach lub kawalerkach. W takiej sytuacji narożnik rozkładany jest w ciągu dnia meblem wypoczynkowym, a wieczorami można go zamienić na wygodne łóżko. W jaki sposób wybrać najlepszy narożnik przeznaczony do spania? Na co zwrócić uwagę, aby stanowił komfortowy mebel zapewniający domownikom optymalny odpoczynek?

Salon połączony z sypialnią

Salon może pełnić różne funkcje - w dużym stopniu zależne jest to od rozkładu mieszkania oraz własnych preferencji. W ciągu dnia jest przestrzenią służącą do wypoczynku, w nocy natomiast zamienia się w sypialnię. Wybierając mebel w postaci narożnika, należy zwrócić uwagę na fakt, iż powinien być właściwie dobrany do wielofunkcyjnego pomieszczenia. Dzięki temu można uzyskać gwarancję, że zapewni on właściwy komfort domownikom zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Narożnik z funkcją spania codziennego został skonstruowany w taki sposób, aby udostępnić wyrównaną powierzchnię spania po rozłożeniu. Dzięki temu komfort snu jest bardzo wysoki. Taki mebel może z powodzeniem zastąpić klasyczne łóżko.

Cechy, na które warto zwrócić uwagę

Narożnik z funkcją spania występuje najczęściej w kształcie litery L lub U. Wybór dobrze uzależnić od rodzaju powierzchni, w której pojawi się mebel. Narożnik “L” doskonale sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach, gdzie można umieścić go w rogu pokoju. Narożniki “U” lepiej wykorzystać do bardziej obszernych pomieszczeń. Jeśli zależy nam na dużej powierzchni spania, musimy liczyć się z faktem, iż zapewnią ją modele o większych gabarytach, dlatego w salonie należy wygospodarować odpowiednio dużą przestrzeń.

W ciągu dnia narożnik rozkładany będzie pełnił funkcję codziennego mebla wykorzystywanego przez całą rodzinę. Z tego też względu musi zapewniać odpowiedni poziom wygody. Istotna jest przede wszystkim wysokość i głębokość siedziska. Dla niższych osób lepiej sprawdzą się płytsze siedziska, z kolei osoby wysokie powinny korzystać z siedzisk głębokich oraz wysokich. Oparcie mebla powinno umożliwiać właściwe trzymanie pleców na całej długości kręgosłupa. Dzięki temu można będzie w wygodny sposób spędzać wiele czasu, oddając się ulubionej rozrywce lub relaksowi. Warto również zwrócić uwagę na system rozkładania narożnika z funkcją spania codziennego, gdyż w istotny sposób wpływa to na komfort oraz łatwość korzystania z mebla. Najlepiej, aby proces rozkładania możliwy był do przeprowadzenia przez jedną osobę i nie wymagał dużego nakładu sił. Pamiętajmy, że mebel każdego wieczora będzie zmieniał się w łóżko.

Narożnik stanowi świetne rozwiązanie w niewielkich przestrzeniach. Funkcjonalność zwiększy się jeszcze bardziej, jeśli konkretny model zostanie wyposażony dodatkowo w przynajmniej jeden pojemnik na pościel. Z jednej strony wpłynie to na jej higienę, z drugiej zaś pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca w szafie.

Efektowny narożnik pasujący do aranżacji wnętrza

Stosunkowo duży narożnik rozkładany stanowi dominujący element w wystroju salonu. Mebel powinien dobrze komponować się z pozostałymi dodatkami znajdującymi się we wnętrzu. Największą popularnością cieszą się obicia wykonane z materiałów tapicerskich lub ekoskóry. Każde z tych rozwiązań posiada swoje zalety. Materiały tapicerskie są bardzo miłe w dotyku, cechuje je także wysoka wytrzymałość. Z kolei ekoskóra to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich osób ceniących szyk i elegancję. Tego rodzaju obicia są łatwe do czyszczenia, dlatego usunięcie ewentualnych plam czy zabrudzeń jest zdecydowanie prostsze i zajmuje mniej czasu niż w przypadku materiałów tapicerskich. Kolorystyka zależy głównie od gustu przyszłego właściciela, jednak w przypadku niewielkich powierzchni zaleca się raczej wykorzystywanie jasnych kolorów optycznie powiększających pomieszczenie. W dużych salonach kolor nie odgrywa już tak istotnej roli. Należy wówczas kierować się głównie tym, aby odpowiadał pozostałym elementom wchodzącym w skład aranżacji wnętrza.

Dokonując wyboru, należy kierować się przede wszystkim wygodą, dlatego każdorazowo przed zakupem warto taki mebel przetestować. Dzięki temu nabędziemy mebel, który z jednej strony uatrakcyjni nasze wnętrze, z drugiej natomiast zapewni nam doskonałą formę odpoczynku i regeneracji każdego dnia (i nocy!).

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper Premium