Kategorie bloga
Posortuj informacje publikowane przez Bostonsofa na działy, które mogą Cię szczególnie zainteresować. Wybierz jedną z poniższych kategorii!
Polub nas na Facebooku!
 

Chcesz DARMOWĄ DOSTAWĘ
na wszystkie preparaty?
Kliknij LUBIĘ TO!
a prześlemy Ci kod rabatowy!

Meble skórzane relaks. Mechanizm klasyczny czy elektryczny? 0
Meble skórzane relaks. Mechanizm klasyczny czy elektryczny?

Myśląc o domowym zaciszu, zwykle mamy na myśli odpoczynek i spokojne chwile spędzone razem z bliskimi. Wracając do domu, chcemy w komfortowych warunkach naładować baterie na następny dzień pracy czy innych, czekających na nas obowiązków. Oczywiście w tym aspekcie najważniejsze jest przemyślane urządzenie miejsca przeznaczonego do strefy relaksu. Meble wypoczynkowe powinny być atrakcyjne wizualnie, dostosowane do naszych potrzeb, ale przede wszystkim wygodne. Wszystkie te warunki w pełny sposób zaspokajają fotele skórzane z funkcją relaks. Stanowią niezapomniane źródło komfortu, które możemy dopasować do swoich wymagań. Wciąż rosnące zainteresowanie tymi produktami i chęć producentów do zmaksymalizowania komfortu spowodowało, że na rynku dostępny jest szeroki wybór tego rodzaju mebli. Dokonanie wyboru nie jest więc proste. Na co więc, oprócz aspektów estetycznych, powinniśmy zwrócić uwagę? Znaczącą różnicę odgrywa tu mechanizm sterowania: klasyczny lub elektryczny? Zapoznanie się z ich działaniem, zaletami i wadami pomoże Ci w podjęciu najlepszego wyboru.

Standardowy mechanizm klasyczny

Najbardziej znany i powszechnie stosowany od wielu lat jest mechanizm klasyczny. Uruchamiany jest w momencie pociągnięcia za “klamkę” znajdującą się na bocznej powierzchni fotela. Powoduje to automatyczne podniesie podnóżka. Dzięki zwolnieniu mechanizmu możliwe jest również odchylenie oparcia. Jego rozłożenie możemy samodzielnie regulować poprzez nacisk własną siłą mięśni. Możliwe jest rozłożenie oparcia nawet do pozycji leżącej. Po zakończonym relaksie, gdy chcemy wrócić do początkowej pozycji fotela, wystarczy jedynie podnieść plecy, a oparcie samoczynnie powróci do pionowego położenia. W celu złożenia podnóżka należy energicznie nacisnąć go nogami, umieszczając w ustawieniu początkowym. Standardowy mechanizm klasyczny fotela rozkładanego pozwala na samodzielne znalezienie idealnego ustawienia, w którym w bezpieczny sposób odciążymy kręgosłup i damy odpoczynek zmęczonym nogom. Stwarza komfortowe warunki do szybkiej regeneracji organizmu, dzięki przyjęciu pozycji leżącej bez konieczności zmiany miejsca. Umożliwia spędzenie większej ilości czasu w jednym miejscu bez obawy o późniejsze zesztywnienie ciała. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób chcących stworzyć dla siebie idealną i komfortową przestrzeń do wypoczynku. Należy jednak pamiętać, że do obsługi foteli z funkcją relaks wyposażonych w mechanizm klasyczny niezbędne jest użycie siły własnych mięśni. Choć ich obsługa jest niezwykle prosta i niewymagająca dużych pokładów energii, może stanowić problem dla osób niepełnosprawnych i starszych z ograniczonymi możliwościami ruchowymi.

Nowoczesne fotele elektryczne

Rozwój technologii oraz ciągłe starania projektantów o stworzenie jak najwygodniejszych produktów zaowocowały pojawieniem się na rynku nowoczesnych foteli elektrycznych. W modelach tego typu cały proces rozkładania i składania odbywa się za pomocą pilota. Znajduje się on, podobnie jak przy mechanizmie klasycznym, z boku fotela. W tym jednak przypadku zamiast charakterystycznej “klamki” znajdziemy dwa przyciski. Pierwszy z nich odpowiedzialny jest za rozkładanie oparcia i podnóżka do pozycji poziomej, drugi zaś powoduje stopniowy powrót do pozycji pionowej. Możliwe jest zatrzymanie rozkładania lub składania fotela w pozycji, którą uznamy za najwygodniejszą. Niewątpliwą zaletą foteli elektrycznych jest możliwość sterowania bez konieczności wykorzystywania siły mięśni. Jest to wygodna opcja dla zmęczonych osób, które nie chcą tracić więcej energii, ale przede wszystkim jest niezbędna dla tych, z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Komfort i wygoda użytkowania mechanizmów elektrycznych uznawane są za większe w porównaniu z mechanizmami klasycznymi. Decydując się jednak na ten wybór, należy liczyć się z koniecznością większego nakładu finansowego.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
{nocache:7f76c8a488c8af4c9f5247fe89b69fd6#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

CA Raty
Sklep internetowy Shoper.pl