Bostonsofa - kontakt

INFOLINIA Sklep internetowy
+48 664 177 110
+48 506 895 006
zamowienia@bostonsofa.pl


Salon Bostonsofa Janki
Aleja Krakowska 30
05-090 Janki k. Warszawy

tel. +48 22 720 11 10
kom. +48 664 177 333

janki@bostonsofa.pl

pon-pt 1100- 1900
sobota 1000- 1500
niedziela* 1000- 1500


Salon Bostonsofa Warszawa
CH JUPITER
ul. Towarowa 22
00-869 Warszawa

tel. +48 662 334 644

jupiter@bostonsofa.pl

pon-sob 1000- 2000
niedziela* 1000- 1700


Magazyn Rzeszów
ul. Wspólna 2
35-205 Rzeszów

tel. +48 735 976 966
magazyn@bostonsofa.pl


Narożnik lewy czy prawy - jak odróżnić? 7
Narożnik lewy czy prawy - jak odróżnić?

Narożnik lewy czy prawy - jak odróżnić?

Wiele osób ma problemy z rozróżnieniem narożnika lewo- od prawostronnego. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku, kiedy producenci mebli sami nie pokazują jasno, jak je od siebie odróżnić i często wprowadzają własne nazewnictwo, które nie jest zrozumiałe dla przeciętnego Kowalskiego. Sprawę utrudniają symbole i liczby, które bardziej przydatne są księgowym niż kupującym.

Przedstawiamy kilka prostych zasad, jak odróżnić dwa podstawowe układy narożników od siebie, zarówno na zdjęciu, jak i w salonie meblowym.

1) Narożniki to litery

Wyobraź sobie, że narożnik lewostronny to duża litera L, a narożnik prawostronny to duża litera P. Teraz ustaw się w dowolnym miejscu przy narożniku i spójrz na niego. Choć na początku wszystkie narożniki będą przypominały literę L, to jednak meble prawostronne to odbicie lustrzane L, a więc prawie jak P. By lepiej zrozumieć te analogie, weź do ręki drewniane klocki dziecka czy wycięte litery z papieru i obracaj nimi tak, jakbyś przesuwał narożnik po pokoju wokół własnej osi. Czy to nie proste?!

2) Narożniki wedle rąk

Ta metoda sprawdza się tylko wtedy, kiedy stoisz przed, a nie za meblem, czyli - w przypadku narożników z funkcją spania - w przestrzeni przeznaczonej do rozkładania. Jeżeli - patrząc w środek mebla - uznasz, że część przy lewej ręce jest krótsza, to masz do czynienia z narożnikiem lewostronnym. Kiedy to jednak część przy prawej ręce jest krótsza, to stoi przed tobą narożnik prawostronny.

3) Narożniki na przykładach

Jeśli obydwie metody sprawiają ci problemy, bo nie każdy przecież ma wyobraźnię przestrzenną, to możesz zabrać ze sobą ściągę w postaci wydruku z narożnikami prawym i lewym albo literki-klocki. Dyskretnie wyjmij w salonie przykłady mebli i określ, na jaki mebel patrzysz.

Narożnik lewostronny lub prawostronny

Wydrukuj ściągę i wytnij narożniki

Wybór narożnika w sklepie Bostonsofa

W przypadku narożników marki Bostonsofa, meble te możemy podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy jest to system modułowy, gdzie możemy wybierać ilość i rodzaj modułów. Tutaj problem jest najmniejszy gdyż zawsze moduły opisujemy zaczynając od lewej strony mebla. Do tej grupy należą  narożniki typu Alabama Bis, Boston, L.A czy Philadelphia. Poniżej prezentujemy zdjęcie narożnika L.A, który jest w kombinacji 1R+1M+C+1M+1M+1R. W przypadku takich narożników unikamy nazewnictwa lewo i prawostronny gdyż te narożniki do salonu dostępne są w wielu kombinacjach.

Narożnik skórzany z funkcjami relaks L.A

Narożnik modułowy L.A

Inną grupą narożników są narożniki gdzie mamy praktycznie tylko wybór narożnika lewo bądź prawostronnego. I to są narożniki, o których można powiedzieć, że są to meble o kształcie litery L lub jej odbiciu lustrzanym. W naszym sklepie internetowym wszystkie tego typu narożniki są dokładnie opisane. Dzięki temu nie ma możliwości aby się pomylić (np z powodu takiego, że w innym sklepie oznaczano narożniki odwrotnie). Do tego typu narożników zaliczymy narożniki takie jak York, Kansas czy Manhattan.

Narożnik z elektryczną funkcją relaks i elektrycznie wysuwanym szezlongiem 'Manhattan". 

Tutaj nie mamy opcji zakupu narożnika z większą czy  mniejszą ilością modułów - są tylko dwie wersje - lewostronna i prawostronna. Poniżej pokazuję jak prezentowane są te meble w naszym sklepie. Myślę, że trzeba sporo się nagimnastykować aby pomylić się w zamówieniu. 

Narożnik lewostronny - narożnik prawostronny

 

Dlaczego powinieneś odróżniać narożnik lewy od prawego?

Ze względu na fakt, że źle wybrany a następnie ustawiony narożnik może zepsuć całą kompozycję oraz aranżację wnętrz. Będzie wyglądać nieestetycznie i w negatywny sposób  wypadnie na tle pozostałych mebli w naszym salonie. Narożniki są wyjątkowo urokliwymi formami meblowymi, dlatego warto zadbać o podkreślenie ich unikalnego charakteru ustawiając je w prawidłowy sposób.

 

Wiedza o narożnikach

Wybierając i zamawiając dane meble istotne jest, aby posiadać odpowiednią wiedzę na temat ich funkcjonalności oraz najbardziej optymalnego ustawienia. Ma to duży wpływ na odbiór pomieszczenia oraz komfort codziennego użytkowania przez domowników. Kompletna wiedza pozwala na przemyślane zakupy, które nie wywołują u nas wyrzutów sumienia i rozgoryczenia, szczególnie w przypadku nietrafionego zamówienia.

 

Narożniki, choć może niekoniecznie skomplikowane w swojej budowie, mogą przynieść wiele trudności płynących z odpowiedniego dobrania ich wersji do faktycznego stanu naszych pomieszczeń. Umiejętność rozpoznawania strony narożników okaże się szczególnie przydatna przy zakupach mebli online. Strony internetowe sklepów z zadziwiającą powtarzalnością nie podają tego, jakże podstawowego parametru. Wiedząc jak  możemy odróżnić narożnik lewy od prawego dokonujemy świadomego zakupu i możemy cieszyć się ze zrealizowanego zamówienia w postaci idealnie wybranego narożnika do naszego domu. Jak się jednak okazuje, coraz częściej informacje o typie narożnika podawane są w opisie produktu, jednak nie zmienia to faktu, że umiejętność określania strony tego mebla jest bardzo cenna.

 

Czy rodzaj narożnika jest istotny?

Narożniki występują w dwóch głównych formach – prawostronnej i lewostronnej. Wprawdzie dla sporej liczby osób nie ma znaczenia, który z rodzajów zakupią, gdyż oba idealnie wypełnią przestrzeń w ich salonie czy sypialni jednak są osoby, które mają niezwykle ograniczone miejsce i powierzchnię użytkową, która może zostać wykorzystana do postawienia na niej narożnika. Może wtedy się okazać na przykład, że jeden wariant narożnika będzie blokował nam wyjście na balkon a drugi nie. Wtedy fakt, z jakimi typem narożnika mamy do czynienia jest niebywale istotny. Omyłkowo zamawiając narożnik lewostronny na miejsce, gdzie pasować będzie jedynie rodzaj prawostronny to generowanie problemów i komplikacji, których każdy z nas wolałby uniknąć. Jest to możliwe do wykonania właśnie przez umiejętne określanie typu, jakim występują oferowane nam narożniki.

 

Narożniki sposobem na racjonalne zagospodarowanie przestrzeni

Narożniki powstały z myślą o wydajnym i efektywnym zagospodarowaniu zwykle nieużywanej powierzchni, takiej jak kąty. Decydując się na mebel, którego typ nieprawidłowo określiliśmy narażamy się na przekreślenie i zaprzeczenie tego założenia. Źle wybrany narożnik, którego z różnych przyczyn nie chcemy wymieniać zajmie o wiele więcej miejsca, niż mieliśmy na to przeznaczone. Są to sytuacje wysoce niepożądane, dlatego łatwiej jest nauczyć się określać typ narożnika przed jego zakupem, niż później zmagać się z niepotrzebną i skomplikowaną wymianą lub utrudnionym ustawieniem mebla w naszym domu czy mieszkaniu.

Może znacie jakieś zabawne historie związane z pomyłką co od narożnika lewo- i prawostronnego? Czekamy na komentarze!

Komentarze do wpisu (7)

23 stycznia 2018

Mi się wydaje, że bardziej logiczne by było określenie prawej lub lewej strony gdy siedzimy lub stoimy za meblem. Tak jak w samochodzie, zawsze określamy strony siedząc zgodnie z kierunkiem jazdy samochodu (nie stojąc twarzą przed przodem samochodu. Zdarzyła mi się denerwująca sytuacja, zamówiłam prawy przedni błotnik a przysłano mi lewy przedni (najprawdopodobniej ktoś stanął twarzą w kierunku maski samochodu i przysłał ten błotnik, który był po Jego prawej stronie.

19 lutego 2018

W punkcie 2) jest chyba błąd. Jeśli po lewej ręce jest kanapa dłuższa to chyba lewostronna natomiast gdy po prawej ręce jest dłuższa to prawostronna. Czy nie tak? Namieszaliście i tak nic nie zrozumiałam.

8 października 2018

Prawie zamowilam narożnik lewostronny a potrzebny prawostronny

24 stycznia 2019

Dzięki za ten tekst. Zawsze miałem problem z odróżnieniem i wynikały z tego różne zabawne historie.

24 stycznia 2019

Cześć! Dzięki za tę mega pomocną ściągę! Ostatnio miałem ciekawą wpadkę. Zrobiłem metodą zgodnie z rękami i pomyliłem lewą z prawą ;) Pozdrówka

9 grudnia 2019

Witam. Najzabawniejsze jest to, że sprzedawcy też często się gubią z określeniem stron. Właśnie odkręcałem zamówienie, bo pani sprzedawczyni usiadła na narożniku i określał po swojemu. A akurat w tym sklepie było to w sumie jasno określone. Stojąc przed narożniki em stronę określa pojemnik na pościel prawy to prawy lewy to lewy. Tylko wiadomo klient ma prawo się na tym nie znać, ale sprzedawcy muszą. Przynajmniej tak by wypadało.

24 września 2020

Ja również miałam problem ze zrozumieniem, w jaki sposób określa się stronę mebla. Na szczęście w sklepie www.bostonsofa.pl wszystko jest dokładnie pokazane i trudno się pomylić :) swoją drogą polecam zakup u tego producenta. Super jakość, pomocna obsługa, świetne ceny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper Premium