Bostonsofa - kontakt

INFOLINIA Sklep internetowy
+48 664 177 110
+48 506 895 006
zamowienia@bostonsofa.pl


Salon Bostonsofa Janki
Aleja Krakowska 30
05-090 Janki k. Warszawy

tel. +48 22 720 11 10
kom. +48 664 177 333

janki@bostonsofa.pl

pon-pt 1100- 1900
sobota 1000- 1500
niedziela* 1000- 1500


Salon Bostonsofa Warszawa
CH JUPITER
ul. Towarowa 22
00-869 Warszawa

tel. +48 662 334 644

jupiter@bostonsofa.pl

pon-sob 1000- 2000
niedziela* 1000- 1700


Magazyn Rzeszów
ul. Wspólna 2
35-205 Rzeszów

tel. +48 735 976 966
magazyn@bostonsofa.pl


Black Friday - o co w tym naprawdę chodzi? 0

Co to jest Czarny Piątek i kiedy wypada? Garść informacji.

Black Friday wypada w ostatni piątek listopada, czyli w tym roku 27 listopada 2020. Przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i zagościł się już na dobre. Do jego powstania przyczyniło się święto, niezwykle ważne dla Amerykanów - Święto Dziękczynienia. Od drugiej połowy XIX wieku jest obchodzone w ostatni czwartek listopada. W XX wieku, aby Święto Dziękczynienia miało jeszcze bardziej podniosły charakter, w większości amerykańskich miast organizowano przyciągające tłumy parady. Sponsorami parad zostawały głównie lokalne i ogólnokrajowe sklepy, a także duże domy towarowe. Ten dzień był nie tylko doskonałą okazją do reklamy, ale również nieoficjalnym rozpoczęciem sezonu przedświątecznych zakupów, którego koniec wyznaczało Boże Narodzenie. Aby przyciągnąć kupujących, sklepy obniżały ceny towaru, i taka praktyka trwa po dziś dzień.

Pochodzenie nazwy Black Friday, czyli Czarny Piątek, opisuje kilka różnych historii. Jedna z nich mówi o licznych wypadkach samochodowych, aktach kradzieży i agresji, w jakie obfitował z powodu wyprzedaży ostatni piątek listopada w Filadelfii. Chaos panujący w mieście lokalna policja określiła mianem Czarnego Piątku. Inna głosi, że nazwa Black Friday po raz pierwszy pojawiła się w mediach w 1981 roku, w kontekście wysokich dochodów uzyskiwanych tego dnia przez sprzedawców. W księgach rachunkowych zyski sklepów zapisywano czarnym tuszem, a straty - czerwonym. Dzień po Święcie Dziękczynienia obfitował w czarne zapiski niemal we wszystkich sklepach.

 

Black Friday w Polsce i w Bostonsofa.pl

W Polsce sklepowe witryny zachęcają wyprzedażami -20%, -30%, a nawet -50%. Tam, gdzie wszystko się zaczęło, czyli w Stanach Zjednoczonych, obniżki sięgają nawet 75%. W tym roku z powodu pandemii i obostrzeń związanych z Covid-19 rząd zamknął galerie handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe w związku z czym Czarny Piątek zmuszony jest przenieść się głównie do Internetu.  Dotknęło to również naszej firmy. Jeden z naszych showroom-ów w C.H. Jupiter został zamknięty według najnowszych rządowych informacji do 27 listopada. Jednak cały czas działa drugi showroom w Jankach przy Alei Krakowskiej 30, gdzie można obejrzeć i zakupić bezpośrednio nasze meble, a sprzedawca służy bezpośrednią pomocą.
Oczywiście czynny 24h/7 jest nasz sklep internetowy bostonsofa.pl  do którego odwiedzenia serdecznie zapraszamy!

Chociaż z reguły mówi się, że największe promocje przypadają właśnie na Black Friday, czyli 27 listopada 2020 roku. Warto zwrócić uwagę, że wiele sklepów decyduje się na przedłużenie akcji promocyjnych oraz zorganizowanie Black Weekend a nawet Black Week. Bądź czujny! Promocje obowiązują  już na kilka dni przed Czarnym Piątkiem. Podobnie jest w naszym sklepie internetowym.
Zachwycające ceny elektroniki w czasie trwania Czarnego Piątku nie dziwią już nikogo. Nie wszyscy jednak mają świadomość, jak wiele innych produktów kupić można tego dnia ze znaczącą obniżką. Do tej kategorii należą chociażby meble. Wiele z nich dostępne jest tego dnia w okazyjnych cenach, dlatego możliwe jest zaoszczędzenie na wyposażeniu domu.

Sekcja Wyprzedaży na stronie bostonsofa.pl dedykowana jest dla łowców okazji. Znajdą tu Państwo nowe, nieuszkodzone i fabrycznie zapakowane meble w atrakcyjnych cenach. Fotele i sofy, które oferujemy w niższych cenach pochodzą zazwyczaj z zestawów 3+1+1, z których sprzedała się sama sofa, jeden fotel lub sofa z fotelem. Można tu również znaleźć artykuły m. in. narożniki, które są aktualnie w promocji. Wszystkie meble zakupione na wyprzedaży, podobnie jak standardowe produkty, objęte są 24 miesięczną gwarancją. Wyprzedaże mebli z ekspozycji są szczegółowo opisane.
Codziennie umieszczamy tam pojedyncze egzemplarze mebli, które na określony czas mają cenę obniżoną nawet o kilkaset złotych!

  Przygotowaliśmy również specjalną ofertę przedsprzedaży na fotele masujące.


Warto także zaznaczyć, że trzy dni po Black Friday przypada Cyber Monday (30 listopada). Jest to największy dzień wyprzedaży internetowych.

Pozostałoby zastanowić się czy dzięki Black Friday oszczędzamy, czy niepotrzebnie wydajemy. Na to pytanie nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli przed zakupami skrupulatnie planujemy wydatki – Czarny Piątek może być świetną okazją do podreperowania swojego budżetu i zaoszczędzeniu na wyposażeniu swojego domu czy mieszkania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper Premium