Bostonsofa - kontakt

INFOLINIA Sklep internetowy
+48 664 177 110
+48 506 895 006
zamowienia@bostonsofa.pl


Salon Bostonsofa Janki
Aleja Krakowska 30
05-090 Janki k. Warszawy

tel. +48 664 177 333

janki@bostonsofa.pl

pon-pt 1100- 1900
sobota 1000- 1500
niedziela* 1000- 1500


Magazyn Rzeszów
ul. Wspólna 2
35-205 Rzeszów

tel. +48 735 976 966
magazyn@bostonsofa.pl


Czy wygodny skórzany fotel relaks sprawdzi się jako fotel kosmetyczny?

Czy wygodny skórzany fotel relaks sprawdzi się jako fotel kosmetyczny?

Jak zwykle gdy odpowiedź nie jest jednoznaczna, bo zależy od wielu czynników należy odpowiedzieć: "to zależy". Bo faktycznie zależy od wielu czynników. Nie każdy zabieg kosmetyczny jest taki sam; inaczej robi się przecież makijaż permanentny a inaczej pedicure. Inaczej pracuje się w małym gabinecie czy nawet wykonując zabiegi kosmetyczne w domu a inaczej w dużym centrum kosmetycznym czy na wyspie w galerii. Kosmetyczny fotel elektryczny to "must have" dobrego salonu kosmetycznego. Tutaj jednak zastanowimy się czy skórzane fotele z elektryczną regulacją mogą być alternatywą dla profesjonalnego fotela zabiegowego?

Elektryczny fotel do gabinetu kosmetycznego.

W ofercie mebli wypoczynkowych naszej firmy znajduje się dosyć szeroki wybór wygodnych foteli relaksacyjnych, z których korzysta już nie jedna kosmetyczka czy lekarka. Z racji wygody obsługi takiego mebla fotele elektryczne mają zdecydowaną przewagę nad fotelami relaks manualnymi. Zasadniczo nasze fotele stworzone są do odpoczynku i komfortu użytkownika. I to on powinien mieć pełną kontrolę nad swoją pozycją. Z tego też powodu takie meble z manualną regulacją słabiej sprawdzą się jako kosmetyczny fotel, w którym to osoba wykonująca dany zabieg powinna sobie ustawić pozycję klienta w jakiej najwygodniej będzie się jej pracowało. Elektryczny fotel relaksacyjny zatem sprawdzi się zdecydowanie lepiej jako fotel do gabinetu, gdyż proste sterowanie takim fotelem za pomocą przycisków z boku mebla lub za pomocą pilota będzie niewątpliwym ułatwieniem w pracy. Pełną gamę naszych foteli elektrycznych które możesz wykorzystać w salonie kosmetycznym znajdziesz pod tym linkiem.

Fotel kosmetyczny obrotowy

natomiast sprawdzi się w miejscu gdzie mamy więcej przestrzeni a obrócenie pacjentki czy klientki w dowolnym kierunku jest dla pracownika zdecydowanie wygodniejsze niż chodzenie dookoła fotela. Wśród naszych foteli elektrycznych obrotowych wyróżnić można dwa popularne modele - fotel Monaco i fotel Palermo. Oba z nich mają nowoczesny wygląd i stylowe czarne stalowe podstawy pięcioramienne idealnie pasujące do nowoczesnych wnętrz.

Fotel elektryczny kosmetyczny bez kabli.

Najczęściej fotele kosmetyczne elektryczne posiadają kabel zasilający. Chodzenie koło takiego fotela może wiązać się z przypadkowym potknięciem lub wyszarpnięciem kabla z fotela lub gniazdka. Nasze fotele elektryczne mogą zostać opcjonalnie wyposażone w akumulatory, dzięki którym podczas codziennej pracy nie będzie konieczności utrzymywania stałego zasilania. Po skończonej pracy można włączyć fotel do gniazdka w celu naładowania baterii a w ciągu pracy cieszyć się zaletami elektrycznej regulacji bez ciągnących się wokół fotela kabli.

Fotele relaks elektryczne a regulacja wysokości fotela.

Niestety, nasze fotele w zamyśle nie były tworzone jako specjalistyczne fotele kosmetyczne. Fotel relaksacyjny posiada elektryczną regulację podnóżka oraz kąt odchylenia oparcia. Nie ma jednak regulacji wysokości fotela co może dla niektórych osób być dużym problemem. Nie rozłożymy go również do pozycji płaskiej a w niektórych przypadkach w zabiegach jest to wymagane.

Fotele ze skórzaną tapicerką.

Nasze fotele obijane są wysokiej jakości skórzaną tapicerką. Należy zatem pamiętać i odpowiedniej pielęgnacji fotela gdyż częste używanie środków odkażających i dezynfekujących bezpośrednio na skórzanych fotelach może spowodować uszkodzenie tapicerki.

Gdzie najlepiej sprawdzi się fotel relaks jako fotel kosmetyczny?

Taki fotel sprawdzi się wszędzie tam, gdzie klienci doceniają wygodę i luksus. Wielu naszych klientów pracujących w domu lub mających małe domowe gabinety decyduje się na tego typu fotele, gdyż taki elegancki fotel kosmetyczny w ciągu dnia może z powodzeniem służyć jako wygodny fotel telewizyjny czy fotel do odpoczynku. Wygoda takiego fotela jest zdecydowanie większa niż zapewnia ją klasyczny elektryczny fotel kosmetyczny. Kupując więc elektryczne fotele marki Bostonsofa do zabiegów wykonywanych w domu zyskujesz dodatkowo wygodny mebel, który z powodzeniem wykorzystasz po pracy.

Czy fotel relaks sprawdzi się jako fotel podologiczny?

Oczywiście, że tak. Dzięki regulacji podnóżków uniesiesz stopu klientki do pozycji poziomej. Jak już jednak wspomniałem wyżej, fotele nie mają regulacji wysokości siedziska więc unoszący się podnóżek zazwyczaj osiąga wysokość mniej więcej siedziska czyli maksymalnie 50 cm. Czy jest to wystarczająca wysokość? Zależy oczywiście dla kogo. Dla wielu pewnie tak, dla innych być może będzie to zdecydowanie za nisko. Wyjątkiem jest fotel Monaco, który może unieść stopy naprawdę na sporą wysokość bez podnoszenia wysokości samego siedziska. Spójrz na zdjęcia i możliwości regulacji tego fotela klikając tutaj. Fotel posiada dodatkowo funkcję Zero Gravity, która układa oparcie i podnóżek w kształcie mocno rozwartej litery "V", jest to najlepsza pozycja dla odpoczynku i relaksu; zapewnia optymalne krążenie krwi i odciążenie zmęczenie nóg. Elektryczny fotel podologiczny z profesjonalnej linii często posiada regulację uniesienia dla każdej z nóg z osobna. Fotele relaksacyjne takiej możliwości nie mają - podnóżek jest jeden i jest przedłużeniem siedziska fotela. Każdy taki mebel sprawdzi się zarówno do zabiegów na stopy jak i innych zabiegów kosmetycznych.

Ile kosztuje taki fotel relaksacyjny?

Najtańszy oferowany fotel z elektryczną regulacją w skórzanej tapicerce mamy na dzień dzisiejszy w cenie 2999zł i jest to fotel Georgia. Najdroższym fotelem obecnie w ofercie jest fotel Monaco, który posiada niezależną regulację oparcia i podnóżka a także wyposażony jest już seryjnie w akumulator. Jeśli wykorzystujesz taki mebel w pracy jest to wyposażenie firmy i koszt zakupu takiego mebla również jest kosztem uzyskania przychodu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper Premium