Fotele masujące do firmy można wziąć w leasing – sprawdź, z jakimi korzyściami się to wiąże
Fotel masujący stanowi coraz częściej wyposażenie biura. Sprzęt, poza jego zastosowaniem praktycznym i korzyściami prozdrowotnymi, podnosi także prestiż firmy w oczach pracowników. Atrakcję do chillout roomu można sfinansować za pomocą leasingu. Dlaczego warto zakupić fotel z masażem do firmy? Z jakimi korzyściami wiąże się leasing fotela do masażu? Podpowiadamy.
Fotel masujący, czyli remedium na ból pleców i ból karku u pracowników
Fotele z masażem pojawiają się coraz częściej w firmowych chillout roomach oraz gabinetach kadr zarządzających. Sprzęt wyposażony w ramiona masujące, które poruszają się wzdłuż ciała zupełnie jak dłonie masażysty, stanowi remedium na ból pleców i ból karku u pracowników. Powinny z niego korzystać w szczególności osoby, które borykają się z bólami kręgosłupa lub nerwobólami oraz te, mają problemy z krążeniem. Fotel masujący służy także do relaksu – kilkunastominutowa sesja masażowa to doskonały sposób na to, aby uporać się ze stresem i oczyścić umysł po wytężonej pracy intelektualnej.
Fotel do masażu – dlaczego warto go kupić do biura?
Fotel masujący wchodzący w skład wyposażenia biura podnosi prestiż firmy, nie tylko w oczach pracowników, ale także osób, które są rekrutowane do firmy oraz innych gości odwiedzających biuro. Sprzęt dopełnia wystrój strefy relaksu i można z niego korzystać o dowolnej porze dnia. Jakie korzyści wiążą się z zakupem fotela do masażu do firmy? To przede wszystkim możliwość zadbania o:
- dobre samopoczucie pracowników – użytkowanie fotela masującego w trakcie przerw w pracy pozwala zredukować stres, zrelaksować się i oczyścić umysł. Dzięki temu rośnie motywacja do pracy, zwiększa się także efektywność;
- elegancki wystrój biura – fotele do masażu z wyższej półki wyróżnia nie tylko ściśle dopracowana technologia, ale także prestiżowy design. Pasują one zarówno do chillout roomu, jak i bardziej reprezentatywnych pomieszczeń w firmie, np. poczekalni lub gabinetu szefostwa. Fotele z masażem dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, bez problemu wkomponują się do większości wnętrz;
- zdrowie pracowników – fotel z masażem likwiduje napięcia nerwowe, ból karku oraz ból pleców, łagodzi także sztywność stawów i mięśni wynikającą z długotrwałej pracy w pozycji siedzącej.
Fotele do masażu da się konfigurować zgodnie z potrzebami, ruchy są prowadzone w różnych sekwencjach i obejmują nie tylko plecy, ale i inne partie ciała, np. nogi. Dodatkowe funkcje, w jakie może być wyposażony fotel masujący to ogrzewanie pleców, jonizacja powietrza oraz masaż pneumatyczny poprawiający krążenie. Za zakupem sprzętu przemawia także fakt, że każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, może skorzystać z leasingu fotela masującego.
Fotel z masażem – opłaca się go wziąć w leasing
Zakup wysokiej jakości fotela do masażu to dość duży wydatek. Modele z niższej półki kosztują kilka tysięcy złotych, natomiast te wyposażone w dodatkowe funkcje i o bardziej luksusowym wzornictwie to już przedział cenowy zdecydowanie ponad 10 tysięcy złotych. Na szczęście przedsiębiorcy mogą wziąć taki sprzęt w leasing. Jakie korzyści się z tym wiążą?
- Dzięki leasingowi można sobie pozwolić na prestiżowy sprzęt z wysokiej półki, zaawansowany technologicznie i posiadający wiele udogodnień oraz dodatkowych funkcji, które poprawiają komfort użytkowania.
- Leasing to forma finansowania, która nie jest traktowana jako zobowiązanie i nie obniża zdolności kredytowej firmy, wręcz przeciwnie – spłata rat leasingowych może poprawiać płynność finansową przedsiębiorstwa.
- Leasing fotela masującego jest szybki – umowę można podpisać bez wychodzenia z biura – wniosek składa się online.
- Leasing fotela do masażu wiąże się z minimum formalności. Zainteresowany nie musi przesyłać żadnych dokumentów finansowych, wystarczy, że wypełni on krótki wniosek. Wielu leasingodawców wydaje decyzję odnośnie finansowania w kilkanaście minut.
- Zakup fotela masującego jest korzystny pod względem finansowym – można go wrzucić w koszty firmy, sprzętu nie trzeba amortyzować, a raty leasingowe stanowią koszt uzyskania przychodu.