Bostonsofa - kontakt

INFOLINIA Sklep internetowy
+48 664 177 110
+48 506 895 006
zamowienia@bostonsofa.pl


Salon Bostonsofa Rzeszów
Galeria DEXA, stoisko 17
Aleja Armii Krajowej 4A
35-304 Rzeszów

tel. +48 664 177 110

zamowienia@bostonsofa.pl

pon-pt 900- 1700
sobota 900- 1400


Salon Bostonsofa Janki
Aleja Krakowska 30
05-090 Janki k. Warszawy

tel. +48 664 177 333

janki@bostonsofa.pl

pon-pt 1100- 1900
sobota 1000- 1500
niedziele handlowe 1000- 1500


Magazyn Rzeszów
ul. Wspólna 2
35-205 Rzeszów

tel. +48 735 976 966
magazyn@bostonsofa.pl


Fotele dla seniorów - pomysł na prezent

Fotele dla seniorów - pomysł na prezent 

W miarę upływu lat, troska o bezpieczeństwo i wygodę staje się coraz ważniejszym aspektem życia osób starszych. Wraz z wiekiem spędzamy coraz więcej czasu w pozycji siedzącej, dlatego ważne jest, aby krzesło czy fotel były wygodne oraz wspierały zdrowie.  Fotele dla seniorów marki Bostonsofa są częścią oferty mebli zapewniających te warunki, co oznacza, że mogą z niej skorzystać i starsi i młodzi, którzy takiego komfortu także potrzebują.

Starzenie się to naturalny proces, który niesie ze sobą różnorodne wyzwania. Jednym z kluczowych elementów utrzymania wysokiej jakości życia osób starszych jest odpowiednie wyposażenie ich przestrzeni mieszkalnej. W odpowiedzi na potrzeby tej grupy społecznej, pojawiły się specjalnie zaprojektowane meble, oferujące nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo i innowacyjność.

Poszukiwania idealnych mebli, które łączą komfort, bezpieczeństwo z funkcjonalnością, stają się priorytetem dla wielu seniorów oraz ich bliskich. Na rynku meblarskim pojawiają się nowoczesne rozwiązania, takie jak fotele i sofy z funkcją relaks, które doskonale spełniają te oczekiwania. Jedną z marek, która wyróżnia się w tej dziedzinie jest Bostonsofa. 


Korzyści z użytkowania foteli przez seniorów

Odpowiednio zaprojektowane fotele dla seniorów z przydatnymi funkcjami, dopasowanymi do potrzeb osób starszych stanowią dużą pomoc nie tylko dla nich samych, ale również ich opiekunów. Ponadto dzięki coraz większym staraniom producentów oraz konkurencji w tym obszarze, fotele nie tylko są wyposażone w coraz bardziej innowacyjne i potrzebne rozwiązania, ale także stanowią estetyczny element wnętrza. Wykonanie ze skóry, pozwala na utrzymanie czystości i higieny.  Tego typu meble są doskonałym przykładem, jak nowoczesne rozwiązania mogą przyczynić się do poprawy jakości życia seniorów.


Zdrowie i bezpieczeństwo na pierwszym planie 

Bezpieczeństwo seniorów to priorytet, dlatego fotele są projektowane z myślą o tych potrzebach.  Osoby starsze o ograniczonej sprawności ruchowej lub funkcjonalnej muszą mieć możliwość bezpiecznego siadania i wstawania z fotela. Daje im to poczucie niezależności, a nawet może poprawić ich nastrój. Fotele zaprojektowane z uwzględnieniem tej potrzeby zmniejszają ryzyko wystąpienia bólów, zmęczenia, nadwyrężenia stawów, a nawet urazów. Dodatkowe elementy, takie jak antypoślizgowe nóżki czy solidne uchwyty, sprawiają, że korzystanie z tych mebli jest nie tylko wygodne, ale także bezpieczne.


Ergonomia bez kompromisów

Ergonomiczny design wspiera prawidłową postawę ciała. Odpowiednie podparcie dla pleców, szczególnie w odcinku lędźwiowym, przyczynia się do utrzymania prawidłowej postawy ciała. Dzięki temu, wypoczynek staje się nie tylko komfortowy, ale również przyjazny dla kręgosłupa. Fotele z taką funkcją są nie tylko miejscem do siedzenia, ale także oazą komfortu.


Wygoda - klucz do zdrowego wypoczynku

Fotele wyposażone w regulację położenia siedziska, oparcia i zagłówka dostosowując je do indywidualnych preferencji, sprzyjają odpoczynkowi mięśni. Funkcja relaksu umożliwia zmianę pozycji ciała, co skutkuje redukcją napięcia mięśniowego i minimalizuje dyskomfort związany z długotrwałym siedzeniem  wpływając na dobre samopoczucie. Regulacja pozycji siedzącej wspiera poprawę krążenia, co ma istotne znaczenie dla zdrowia serca i ogólnej kondycji fizycznej.


Solidne wykonanie

Wybierając fotel dla seniora należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Np. skórzana tapicerka nie tylko gwarantuje trwałość, ale także sprawia, że meble są łatwe w utrzymaniu czystości. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów tapicerskich zapewnia trwałość i wygodę nawet przy dłuższym siedzeniu.


Design, który wyróżnia

Wraz z funkcjonalnością, meble dla seniorów nie zaniedbują estetyki. Współczesne projekty uwzględniają nowoczesne wzornictwo, dzięki czemu meble doskonale komponują się z różnymi stylami aranżacji wnętrza.


Łatwe użytkowanie i obsługa


Meble dla seniorów nie tylko projektuje się z myślą o ich bezpieczeństwie, ale również z myślą o łatwości obsługi. Proste w użyciu mechanizmy, wygodne uchwyty czy intuicyjne pilotażowe sterowanie funkcjami specjalnymi sprawiają, że meble są dostosowane do potrzeb seniorów w różnym stopniu sprawności fizycznej.

Posiadanie komfortowego fotela może zachęcić osoby starsze do bardziej aktywnego, pozytywnego emocjonalnie udziału w życiu towarzyskim. Gdy mogą wygodnie usiąść, rozmawiać, wykonywać codzienne czynności, z większą ochotą będą to robić regularnie. Utrzymywanie seniorów w dobrym nastroju jest kluczowe dla ich zdrowia psychicznego, jednocześnie zmniejszając ryzyko wystąpienia problemów behawioralnych wynikających z dyskomfortu czy frustracji. 


Funkcje foteli dla seniorów

Warto zaznaczyć, że fotele dla seniorów są zaprojektowane uwzględniając każdy możliwy szczegół i potrzebę tej grupy. Przykładowo, wysokie oparcie fotela zapewnia wygodne podparcie dla głowy nawet osobom o wzroście powyżej 180 cm, zarówno podczas siedzenia, jak i w pozycji leżącej. Z kolei szerokie i głębokie siedzisko gwarantuje komfort nawet dla osób o tęższej posturze. Wyposażone w systemy sprężynowe, siedzisko jest jednocześnie nieco sztywne, co zapewnia lepsze wsparcie i ogranicza zapadanie się ciała, co jest istotne zwłaszcza dla osób starszych lub z nadwagą.
Dla osób o szczególnych potrzebach, w sile wieku fotele zostały wyposażone w kluczowe funkcje wymienione poniżej:

Funkcja relaks  (regulacja położenia oparcia, podnóżka, zagłówka)

Funkcja relaks w fotelach zapewnia odpowiednie podparcie dla ciała. Cechą rozpoznawczą fotela relaksacyjnego są specjalne funkcje pozwalające na regulację położenia oparcia, podnóżka, czy zagłówka. Rozkładając oparcie i dodatkowo podnóżek można ułożyć fotel w leżącej pozycji. Warto zaznaczyć, że podnóżek w wybranych fotelach Bostonsofa podnosi się zdecydowanie wyżej niż w przypadku standardowych regulowanych foteli elektrycznych tym samym poprawiając krążenie. Z kolei elektrycznie regulowany zagłówek pozwala wygodnie oglądać telewizję czy czytać książkę nawet w pozycji z odchylonym oparciem bez konieczności zadzierania głowy i nadwyrężania mięśni karku.  Funkcja relaks zapewnia nie tylko wygodę i bezpieczeństwo, ale także wspomaga osoby cierpiące na choroby serca lub zapalenie stawów, ponieważ można odpowiednio ułożyć części ciała, aby złagodzić obrzęk czy ból nóg.

Funkcja relaks znajduje się w każdym z zaprojektowanych foteli dla seniorów.

Sprawdź fotele dla seniorów z funkcją relaks >>


Funkcja “Zero Gravity” 

Podczas zakupu fotela dedykowanego seniorom, zaleca się zwrócenie uwagi na obecność korzystnych dla zdrowia funkcji. Jednym z przykładów jest opcja Zero Gravity. Pozycja Zero Gravity odzwierciedla naturalne ułożenie ciała, gdzie kąt nachylenia między tułowiem a udami wynosi około 125 stopni. Uniesione kolana na wysokość serca zapewniają optymalne rozluźnienie całego ciała, korzystnie wpływając jednocześnie na układ krążenia.

Fotel dla seniora z funkcją pionizacji

Sprawdź fotel dla seniora z funkcją “Zero Gravity” - model Kentucky >>

 

Funkcja podparcia pleców na odcinku lędźwiowym

Odpowiednie wsparcie dla pleców, zwłaszcza w dolnym odcinku, odgrywa kluczową rolę, szczególnie gdy spędza się kilka godzin w pozycji siedzącej. Regulowana funkcja podparcia na tym obszarze jest korzystna zarówno podczas siedzenia, jak i w pozycji leżącej, chroniąc plecy przed nadmiernym obciążeniem. 

Fotel dla seniora z funkcją pionizacji Nebraska

Sprawdź fotel dla seniora z funkcją podparcia pleców - model Nebraska >>

 

Funkcja wspierająca we wstawaniu/siadaniu (pionizująca)


W przypadku, gdy wiek, ograniczona sprawność, urazy czy choroby wpływają niekorzystnie na codzienne funkcjonowanie, fotel z funkcją wspierającą we wstawaniu/siadaniu może znacząco ułatwić i poprawić jakość życia. Fotel pionizujący, wspomagający proces wstawania/siadania, staje się niezastąpioną pomocą zarówno dla osób starszych, jak i opiekunów. Fotele posiadają wygodne sterowanie za pomocą pilota, umożliwiające łatwe operowanie wszystkimi funkcjami.

Jest to bezdyskusyjnie jedna z kluczowych cech fotela dla osób starszych. Zdolność ułatwiania przejścia z pozycji siedzącej do stojącej  zmniejsza konieczność większych zakresów ruchowych i siły wymaganej do wstania z pozycji siedzącej, co przekłada się na mniejsze obciążenie kolan i bioder. To szczególnie istotne dla seniorów z artretyzmem lub o ograniczonej ruchliwości. Zdolność do wstawania z pozycji siedzącej stanowi kluczowy element codziennego funkcjonowania, a utrzymanie tej umiejętności jest niezbędne dla utrzymania niezależności, pewności siebie i dobrego zdrowia i mentalnego samopoczucia seniorów.

Fotel dla seniora Lincoln z  funkcją pomocy wstawania

Sprawdź fotel dla seniora z funkcją pionizującą - model Lincoln >>

 

Funkcja bujania lub obrotowa

Bujanie ma kojący i relaksujący wpływ a funkcja obrotowa umożliwia skierowanie fotela w dowolnym kierunku bez konieczności wstawania i przesuwania fotela.  Dla bezpieczeństwa i wygody przy podniesieniu podnóżka bujanie blokuje się automatycznie. Można również opcję bujania zablokować na stałe za pomocą dźwigni znajdującej się pod fotelem.  

Fotel dla seniora bujany i obrotowy Alabama

Sprawdź fotel dla seniora z funkcją bujania i obrotową - model Alabama >>

Funkcje i korzyści związane z fotelami dla seniorów są bogate i różnorodne, jednakże należy także przy tym pamiętać o regularnej aktywności fizycznej.Wedle zaleceń ekspertów, dorośli w wieku 65 lat i starsi potrzebują co najmniej 150 minut tygodniowo (na przykład 30 minut dziennie przez 5 dni w tygodniu) aktywności o umiarkowanej intensywności, takiej jak szybki marsz. Jeśli choroby przewlekłe wpływają na zdolność do spełnienia tych zaleceń, należy być tak aktywnym fizycznie, jak pozwalają na to możliwości i stan zdrowia.


Niezapomniany prezent dla dziadków i rodziców

Fotele z funkcją relaks oraz pozostałymi funkcjami prozdrowotnymi to jedno z najbardziej pożądanych rozwiązań wśród seniorów.  Stały się one nieodłącznym elementem mebli dla dla tej grupy. Warto rozważyć obdarowanie  swoich najbliższych w sile wieku takim przydatnym, praktycznym i wyjątkowym upominkiem. 

To nie tylko prezent materialny, ale także inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie bliskich nam osób starszych.  Fotele dla seniorów od Bostonsofa to nie tylko meble, to wyraz troski i miłości w jednym. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper Premium