Bostonsofa - kontakt

INFOLINIA Sklep internetowy
+48 664 177 110
+48 506 895 006
zamowienia@bostonsofa.pl


Salon Bostonsofa Janki
Aleja Krakowska 30
05-090 Janki k. Warszawy

tel. +48 664 177 333

janki@bostonsofa.pl

pon-pt 1100- 1900
sobota 1000- 1500
niedziela* 1000- 1500


Magazyn Rzeszów
ul. Wspólna 2
35-205 Rzeszów

tel. +48 735 976 966
magazyn@bostonsofa.pl


Jak wybrać wygodny fotel relaksacyjny? Rodzaje mechanizmów
test

 

W Bostonsofa już od 2008 roku specjalizujemy się w wygodnych meblach wypoczynkowych wyposażonych w funkcję relaks. Dzięki naszemu doświadczeniu wybierzesz idealnie dopasowany mebel, który wyjdzie naprzeciw twoim potrzebom.

Poniżej znajdziesz wyjaśnienie działania poszczególnych systemów funkcji relaks.

Jeśli interesuje Cię, który model będzie najlepszy dla twojej sylwetki, przejdź do następnego artykułu >>> kliknij tutaj

Zaczniemy zatem od wyboru mechanizmu relax. Ważne, abyś odpowiedział sobie na pytanie, jakie funkcjonalności fotela będą ci potrzebne. Poniżej opisaliśmy cztery funkcje relax dostępne w naszych fotelach. Zapoznaj się z nimi, aby móc wybrać taką funkcję, która będzie dla ciebie najlepsza.

Standardowa funkcja relaks

Niektórzy nazywają ją również funkcją relax manualną, funkcją komfortową czy po prostu funkcją komfort. Fotel wyposażony w taką funkcję pozwala na rozłożenie i złożenie podnóżka, na którym można wygodnie położyć nogi w pozycji poziomej, umożliwiając im odpoczynek i regenerację. Fotele naszej firmy posiadają również odchylane oparcie.

Złożenie fotela do pozycji siedzącej następuje w następujący sposób: po podniesieniu się osoby do pozycji siedzącej oparcie na plecy samoczynnie podnosi się aż do wyprostowania, natomiast rozłożony podnóżek fotela należy złożyć przez dociśnięcie go nogami. Złożenie podnóżka wymaga użycia niewielkiej siły, dlatego kupując fotel dla osoby starszej lub z chorobami nóg, wybierz model rozkładany elektrycznie lub model rozkładany elektrycznie z podnośnikiem.

Cechy:

- najkorzystniejsza cena;

- niezawodna konstrukcja;

- mechanizm ZERO WALL (fotel może stać blisko ściany i bez problemu rozkładać się do leżenia);

- podnóżek rozkładany mechanicznie (system sprężynowy);

- odchylanie oparcia siłą mięśni pleców;

- zamykanie/składanie fotela siłą mięśni nóg.

Zobacz film, na którym zaprezentowaliśmy działanie fotela ze standardową funkcją relax:

 

Funkcja relaks z opcją bujania i obrotową

Fotel relax bujany i obrotowy to dobre rozwiązanie, jeśli posiadasz więcej miejsca w swoim pokoju. Ze względu na to, że fotel w trakcie użytkowania zajmuje jeszcze więcej przestrzeni, najlepiej, jeśli będzie on stał z dala od innych mebli i dekoracji.

Fotel posiada obrotową podstawę, pozwalającą na płynny obrót 360° wokół własnej osi. Mechanizm posiada funkcję bujania, którą można zablokować, przesuwając wajchę znajdującą się z tyłu fotela.

Pamiętaj, że fotele wyposażone w takie mechanizmy przy rozkładaniu potrzebują większej przestrzeni z tyłu mebla, bowiem oparcie wychyla się do tyłu za obrys mebla. Również i w tym wypadku fotele z funkcją relaks z bujaniem i obrotem składane są przez zatrzaśnięcie podnóżka nogami.

Cechy:

- niezawodna konstrukcja;

- pełny obrót 360° wokół własnej osi;

- bujanie z możliwością blokady;

- przy rozkładaniu do leżenia wymaga więcej miejsca z tyłu fotela;

- podnóżek rozkładany mechanicznie (system sprężynowy);

- odchylanie oparcia siłą mięśni pleców;

- zamykanie/składanie fotela siłą mięśni nóg.

Uwaga: przy wyborze tej funkcji wymagana jest dopłata 350 zł względem standardowej funkcji relaks!

Zobacz film, na którym zaprezentowaliśmy działanie fotela z funkcją relax bujania i obrotu:

 

Funkcja relaks rozkładana elektrycznie

Nazywana jest również relaksem elektrycznym. Fotele wyposażone w taki mechanizm pozwalają na płynne rozkładanie funkcji relaks. Dzięki sterowaniu na przyciski (z boku fotela lub na zamówienie na pilota na kablu) będziesz mógł zatrzymać rozkładanie fotela w dowolnym momencie, odpowiadającym wygodnemu ułożeniu ciała.

Funkcja elektryczna relaks zaprojektowana jest jako ZERO WALL. Dzięki niej będziesz mógł rozłożyć fotel do pozycji leżącej nawet wtedy, jeśli będzie stał blisko ściany.

Skórzane fotele z elektryczną funkcją relax dedykowane są zwłaszcza osobom starszym, cierpiących na choroby nóg lub będących po urazach kończyn dolnych. Fotel podłączany jest do standardowego gniazdka elektrycznego kablem znajdującym się z tyłu pod meblem. Kabel ma długość ponad 2 metrów, dzięki czemu dostanie do każdego gniazda.

Cechy:

- niezawodna konstrukcja;

- bardzo ciche działanie;

- mechanizm ZERO WALL (fotel może stać blisko ściany i rozkładać się do leżenia);

- funkcja zasilana elektrycznie (podłączenie kablem do gniazdka);

- płynne rozkładanie podnóżka i oparcia bez użycia siły mięśni;

- płynne składanie fotela bez użycia siły mięśni.

Uwaga: przy wyborze tej funkcji wymagana jest dopłata 799 zł względem standardowej funkcji relaks!

Zobacz film, na którym zaprezentowaliśmy działanie fotela z funkcją relax rozkładaną elektrycznie:

Funkcja relaks rozkładana elektrycznie z podnośnikiem

Fotele wyposażone w taki mechanizm relaks zyskują dodatkową funkcjonalność względem wyżej opisanej elektrycznej funkcji relaks. Jest to podnośnik ułatwiający siadanie i wstawanie z fotela. Funkcja podnoszenia fotela jest szczególnie polecana dla osób, które mają bardzo słabe nogi, problemy z kolanami i inne dolegliwości kończyn, przez które mają trudności z wstawaniem z fotela z pozycji siedzącej.

Funkcja elektryczna relaks to również funkcja ZERO WALL. Dzięki niej będziesz mógł rozłożyć fotel do pozycji leżącej nawet wtedy, kiedy postawisz go blisko ściany. Fotel podłączany jest do gniazdka kablem znajdującym się z tyłu pod fotelem. Kabel ma długość ponad 2 metry, dzięki czemu dostanie do każdego gniazda.

Cechy:

- niezawodna konstrukcja;

- bardzo ciche działanie;

- funkcja zasilana elektrycznie (podłączenie kablem do gniazdka);

- płynne rozkładanie podnóżka i oparcia bez użycia siły mięśni;

-płynne składanie fotela bez użycia siły mięśni;

- podnośnik ułatwiający wstawanie i siadanie na fotel.

Uwaga: przy wyborze tej funkcji wymagana jest dopłata 1299 zł względem standardowej funkcji relaks!

Zobacz film, na którym zaprezentowaliśmy działanie fotela z funkcją relax rozkładaną elektrycznie z podnośnikiem:

Mamy nadzieję, że na podstawie powyższych informacji będziesz mógł podjąć właściwą decyzję, wybierając idealne rozwiązanie dla domowego wypoczynku.

Pamiętaj, że funkcja relax to coś więcej niż tylko płynna zmiana pozycji z siedzącej na półleżącą. To może być również rozwiązanie problemów osób starszych czy chorujących, które bardzo dużo czasu spędzają pasywnie.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat naszych mebli - zadzwoń: +48 664 177 110,+48 664 177 333 lub +48 22 720 11 10.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper Premium