Bostonsofa - kontakt

INFOLINIA Sklep internetowy
+48 664 177 110
+48 506 895 006
zamowienia@bostonsofa.pl


Salon Bostonsofa Janki
Aleja Krakowska 30
05-090 Janki k. Warszawy

tel. +48 664 177 333

janki@bostonsofa.pl

pon-pt 1100- 1900
sobota 1000- 1500
niedziela* 1000- 1500


Magazyn Rzeszów
ul. Wspólna 2
35-205 Rzeszów

tel. +48 735 976 966
magazyn@bostonsofa.pl


Kiedy wybrać jasne meble wypoczynkowe do salonu? Przeczytaj! 0

Kiedy wybrać jasne meble wypoczynkowe do salonu? Krótki poradnik.

Wybierając meble do salonu warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Oczywiście każdy z nas jest w innej sytuacji i na innym etapie życia. Dlatego wybierając rodzaj mebli i ich kolorystykę warto  przemyśleć zakup biorąc pod uwagę różne czynniki. Dobrze jest odpowiedzieć sobie na kilka poniższych pytań, które mam nadzieję pomogą odpowiedzieć na pytanie czy warto kupić jasne meble skórzane do salonu?

Czy masz małe dzieci?

Czy lubisz często sprzątać i czyścić meble?

Czy w salonie jest kominek, z którego często korzystasz?

Jak często korzystasz z mebli w salonie?

Czy salon jest dobrze doświetlony światłem dziennym?

Jaka jest kolorystyka twojego salonu i jakie są Twoje preferencje?

 

Małe dzieci a jasne meble wypoczynkowe. Czy da się to pogodzić?

Decydując się na meble wypoczynkowe do salonu w jasnej skórze warto pamiętać o wszystkich domownikach. Jeśli masz małe dziecko i jest ono reinkarnacją Picassa albo Leonarda Da Vinci a ty niekoniecznie jesteś zawsze na posterunku, należy zdawać sobie sprawę z tego co może się wydarzyć. Niekoniecznie twórczość dziecka musi objawić się w zniszczeniu mebla ale zgodnie ze starym i sprawdzonym porzekadłem „strzeżonego Pan Bóg strzeże” warto zaopatrzyć się zawczasu w odpowiednie preparaty do czyszczenia i pielęgnacji skóry oraz usuwania plam i zabrudzeń. Skóra naturalna na szczęście nadal jest materiałem najtrwalszym, dosyć odpornym na zabrudzenia i dobrze poddającym się naprawie, czyszczeniu czy regeneracji.

 

Częstsze czyszczenie jasnych mebli skórzanych. Prawda czy mit?

Na pytania w stylu „czy jasna skóra się brudzi?” odpowiadam zawsze twierdząco. Nie trzeba dodawać do odpowiedzi, że ciemna tapicerka również się brudzi. Po prostu inaczej wyglądają zabrudzenia na jasnej tapicerce a inaczej na ciemnej skórze. Również widoczność zabrudzeń zależy od ich rodzaju.

Zabrudzenia z sosów, napojów, sadzy z kominka, długopisu na pewno będą zdecydowanie bardziej widoczne, jeśli w salonie jest jasna sofa skórzana, niż gdy jest kanapa ze skóry w ciemnym kolorze. Jednak, gdy przez większość czasu użytkujemy skórzane meble w pokoju głównie do odpoczynku, nie palimy codziennie w kominku to warto wziąć również pod uwagę pewne plusy jasnej tapicerki. Jasny narożnik, sofa czy fotel to zdecydowanie mniej wycierania kurzu. Ciemna skóra na kanapie wymaga częstszego odkurzania. Tyczy się to również sierści i włosów zwierząt. Wie to każdy kto miał do czynienia z utrzymaniem w czystości czarnego samochodu czy ciemnych mebli na wysoki połysk.

Z doświadczenia sprzedawcy wiem również, że jasny kolor skóry to niekoniecznie kolor biały. Biała skóra na meblach w salonie to naprawdę wyjątek. Wśród jasnych skór najczęściej wybierane są kremy, beże czy odcienie szarości i drobne codzienne zabrudzenia wynikłe z użytkowania mogą być nawet mniej widoczne na tych kolorach niż na ciemnych meblach.

 

Salon jasny czy ciemny?

Meble wypoczynkowe w salonie to zazwyczaj meble które zajmują najwięcej powierzchni. Wybór odpowiedniego koloru jest niezmiernie ważny, gdyż determinuje charakter całego wnętrza.

Jeśli chcemy, aby nasz pokój gościnny był słoneczny i radosny zdecydowanie wybierzmy jasny kolor. Zestaw wypoczynkowy lub narożnik w jasnej skórzanej tapicerce to również dobre rozwiązanie, gdy planujemy pomalować ściany na modne ostatnio ciemne, wyraziste kolory. W takim przypadku jasne meble w salonie będą świetnie kontrastować z dużymi ciemnymi powierzchniami ścian.

A co zrobić, jeśli mamy jasną drewnianą podłogę, jasne ściany i obawiamy się, że jasne meble to może być już nie tyle wisienka na torcie tylko raczej gwóźdź do trumny? Kilka prostych zabiegów stylistycznych może przełamać dominację jasnych kolorów. Wystarczy ciemniejszy kontrastujący dywan na podłogę, kontrastujące zasłony, drobny mebel, który wyróżni się na jasnym tle czy nawet obraz na ścianie. Drobne dodatki np. w postaci kilku miękkich poduszek i jaśków w ciemniejszej tkaninie lub skórze sprawi, że jasna sofa czy jasny skórzany narożnik zyska nowe wcielenie i przełamie dominację jasnych kolorów.

Coraz modniejszy w naszych domach i mieszkaniach jest również styl prowansalski. Styl ten kojarzy się nam zawsze z lawendą i cechuje się bardzo delikatnymi pastelowymi jasnymi kolorami z dominującym kolorem bieli. Przełamaniem najczęściej są drewniane elementy w jasnych meblach. Dobierając odpowiednią barwę naszej kanapy możemy świetnie wkomponować się również i w takie pomieszczenie.

nowoczesny narożnik skórzany w jasnym kolorze
Skórzany narożnik z elektrycznymi funkcjami relaks Manhattan.

Podsumowanie. Jasne meble do salonu – czy warto?

Podsumowując rozważania na temat czy jasne meble do salonu to dobry wybór. Z jednej strony musimy przemyśleć praktyczność użytkowania jasnej tapicerki. Trzeba pogodzić się, że w ciągu roku czyszczenie mebli skórzanych trzeba będzie przeprowadzić nieco częściej. Z drugiej strony salon to najbardziej reprezentacyjna część naszego mieszkania czy domu. Wybór pomiędzy jasnym a ciemnym meblem będzie determinować charakter salonu. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że wybór koloru będzie ważniejszy w wielu przypadkach niż to jaki konkretnie rodzaj mebli wybierzemy – sofę czy narożnik.

Aby ułatwić ci podjęcie dobrej decyzji oferujemy możliwość bezpłatnej wysyłki próbek skór. Dzięki temu łatwiej się zdecydujesz. Przekonasz się jak dany kolor prezentuje się w oświetleniu jakie masz w domu, który kolor pasuje do ścian czy zasłon. Napisz do nas a wyślemy Ci próbki bezpłatnie! [Formularz kontaktowy]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper Premium