Kategorie bloga
Posortuj informacje publikowane przez Bostonsofa na działy, które mogą Cię szczególnie zainteresować. Wybierz jedną z poniższych kategorii!
Polub nas na Facebooku!
 

Chcesz DARMOWĄ DOSTAWĘ
na wszystkie preparaty?
Kliknij LUBIĘ TO!
a prześlemy Ci kod rabatowy!

Sofa rozkładana ze spaniem – dobry czy zły pomysł? Dla kogo kanapa rozkładana? 0
Sofa rozkładana ze spaniem – dobry czy zły pomysł? Dla kogo kanapa rozkładana?

W naszym kraju bardzo popularne są meble do salonu posiadające możliwość przekształcenia ich w łóżko. Często zakup rozkładanej kanapy to przejaw przyzwyczajenia a czasami konieczność wymuszona warunkami lokalowymi.

Sofa ze spaniem, sofa rozkładana

Jakie bezsprzeczne plusy ma rozkładana sofa?

  • Ma co najmniej dwie funkcje – na co dzień jako kanapa wieczorem jako łóżko.
  • Niektóre kanapy rozkładane posiadają pojemniki na pościel. To czy takie udogodnienie jest przeważnie zależy od rodzaju mechanizmu spania.
  • Zajmuje mniej miejsca niż osobno sofa i łóżko.

Kanapa z funkcja spania, mechanizm belgijski, wygodny materac

Warto jednak przemyśleć czy warto inwestować w rozkładaną sofę, która przeważnie jest droższa od analogicznego mebla bez możliwości rozkładania. Najważniejszym pytaniem jest to czy taki mebel będzie nam służył do codziennego spania czy też będzie wykorzystywany okazjonalnie podczas wizyt rodziny czy przyjaciół?

Jeśli potrzebujemy mebla do wykorzystania na co dzień to musimy bardzo dobrze zapoznać się z tym czy sposób rozkładania nie będzie nam przysparzał problemów oraz najważniejsza rzecz – czy taka rozkładana sofa zapewni nam wygodny sen? Jeśli nie dysponujemy pomieszczeniem, w którym możemy zaaranżować swoją sypialnię tylko musimy wykorzystać do tego salon to warto wypróbować osobiście jaki komfort oferuje nam już rozłożona kanapa. Błędny zakup będzie skutkował tym, że nie będziemy się wysypiać, będziemy rano zmęczeni, możemy przysporzyć sobie problemów z plecami. 

Komfortowa sofa trzyosobowa z funkcją spania

Jeśli zaś taki mebel będzie wykorzystywany okazjonalnie to warto pomyśleć o zakupie mebla, który na będzie ozdobą naszą salonu oraz zapewni wysoki poziom komfortu przy użytkowaniu go na co dzień. Rozkładane kanapy marki Bostonsofa posiadają wysokiej jakości systemy rozkładania łóżka renomowanej amerykańskiej firmy Legget&Platt. Po rozłożeniu sofy otrzymujemy jednolitą powierzchnię spania o przyzwoitej powierzchni (około 135x180 cm). System spania wyposażony jest w wymienny materac, na którym nie siedzimy przy codziennym użytkowaniu mebla. Jest to materac o grubości aż 11 cm z wkładem sprężynowym. Ułożony jest on na mocnym materiałowym jednolitym podkładzie. Dzięki temu łóżko, które otrzymujemy po rozłożeniu mebla zawsze oferuje jednakowy poziom komfortu. Nie składa się ono z kilku części, nie ma na powierzchni szpar, wgłębień, przeszyć czy innych niedogodności wynikających z designu mebla. Dzięki temu nawet częste i intensywne użytkowanie sofy nie wpływa na jakość funkcji spania. Jeśli z tego łóżka będą korzystać goście to ważne jest, aby zapewnić im wygodne i higieniczne miejsce odpoczynku. Jak szybko i łatwo rozkłada się nasze skórzane sofy zaprezentowano na poniższym filmie.

 

Wygodne i eleganckie skórzane rozkładane sofy znajdziesz klikając link poniżej. Możesz taką kanapę kupić osobno,

Sofy z funkcją spania

Lub w komplecie z dwoma fotelami:

Komplety wypoczynkowe Bostonsofa

 

Rozkładana sofa ze spaniem - wygodne 2w1

Mniej znaczy więcej. Zapewne ze względu na to, że coraz częściej dążymy do minimalistycznych wnętrz, unikamy przesytu i przeładowania meblami i dodatkami. A co za tym idzie, stawiamy na rozwiązania 2w1, takie jak sofa rozkładana ze spaniem. Nie musimy już kupować dwóch oddzielnych mebli, gdy idealnym rozwiązaniem jest możliwość wygodnego spania w łóżku i komfortowego siedzenia na kanapie w formie jednej sofy.

Nawet jeśli wolisz klasyczne łóżko, to nie jest powód, aby przejść obojętnie wobec mebla umożliwiającego wypoczynek w dzień, jak i w nocy. Goście, którzy przyjeżdżają do Twojego domu dzięki takiemu meblowi będą mogli spać przyjemnie i komfortowo, bez konieczności wyposażenia mieszkania czy domu w specjalne meble dla zaproszonych przez Ciebie osób. Z pewnością będą Ci wdzięczni i częściej będą chcieli odwiedzać Twój dom. Jest to także idealne rozwiązanie w przypadku niezapowiedzianych wizyt znajomych czy rodziny, gdyż sofa może być gotowa do użytku bez wcześniejszego przygotowania.

 

Sofa rozkładana ze spaniem - sprawdzi się w dzień i w nocy

Skupiając się na funkcji spania, można czasem pominąć najważniejszy aspekt sofy, jakim jest korzystanie z niej jako elementu wypoczynkowego w trakcie dnia. Skórzana sofa z pewnością stanie się wyrazistym akcentem w każdym pomieszczeniu, niezależnie od tego czy wolisz ustawić ją w salonie czy gabinecie. Zawsze będzie prezentować się równie dobrze i elegancko. Sofa stanie się centrum relaksu i odpoczynku. Łatwość, z jaką można zmienić ją w wygodne łóżko jest tu niezaprzeczalna.  

 

2w1, które się sprawdza!

Kanapa, która została również wyposażona w funkcję spania jest niezastąpionym meblem w Twoim domu. Nawet jeśli sam nie będziesz z niej korzystać, to Twoi goście będą Ci wdzięczni za wygodne i komfortowe miejsce do spania. Ważne jest, aby podkreślić, że powierzchnie przeznaczone do siedzenia i spania są od siebie zupełnie oddzielone, dlatego żadna z nich nie może zepsuć się i wpłynąć na stan drugiej przy częstym użytkowaniu. Sofa ze spaniem to Twój sposób na zapewnienie Tobie lub Twoim gościom maksymalnego komfortu z oszczędzeniem powierzchni użytkowej pokoju. To pozycja obowiązkowa na liście zakupów każdej osoby, która ceni sobie praktyczne rozwiązania, wynikające również z faktu mniejszego metrażu mieszkania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
{nocache:a4c8b125e9b76867f164308ae24bde92#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

CA Raty
Sklep internetowy Shoper.pl