Bostonsofa - kontakt

INFOLINIA Sklep internetowy
+48 664 177 110
+48 506 895 006
zamowienia@bostonsofa.pl


Salon Bostonsofa Janki
Aleja Krakowska 30
05-090 Janki k. Warszawy

tel. +48 22 720 11 10
kom. +48 664 177 333

janki@bostonsofa.pl

pon-pt 1100- 1900
sobota 1000- 1500
niedziela* 1000- 1500


Salon Bostonsofa Warszawa
CH JUPITER
ul. Towarowa 22
00-869 Warszawa

tel. +48 662 334 644

jupiter@bostonsofa.pl

pon-sob 1000- 2000
niedziela* 1000- 1700


Magazyn Rzeszów
ul. Wspólna 2
35-205 Rzeszów

tel. +48 735 976 966
magazyn@bostonsofa.pl


Rodzaje skóry na meble 0
Rodzaje skóry na meble

Mimo upływu lat materiały skórzane wciąż cieszą się popularnością ze względu na swój dość luksusowy wymiar. Z tego względu decydując się na umeblowanie naszego domu, czy mieszkania, chętnie sięgamy po materiały ze skóry. Co ciekawe, nawet według statystyk większość sprzedawanych mebli to te, ze skórzanym pokryciem. W tym wypadku jednak warto podkreślić, że materiał “ze skóry” nie ogranicza się do jednego pojęcia. Rodzaje skóry na meble analizuje się pod wieloma względami, jak chociażby pochodzenie danego materiału. Wśród rodzajów skóry często spotyka się model antyczny, który charakteryzuje się dwoma odcieniami. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się skóry ekologiczne - pokryte materiałami stylizowanymi na prawdziwą skórę. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w różnym stylu, choć najlepiej prezentują się w nowoczesnych salonach. Modne, minimalistyczne meble, skromne, ale niecodzienne dodatki, dywan w ciekawe wzory lub jednolity, nieco puchaty i pomieszczenie staje się niezwykle gustowne, przestrzenne oraz oryginalne.

Poznaj rodzaje skóry naturalnej

Mogłoby się wydawać, że rodzaje skór to jedno zagadnienie. Tymczasem grup i podgrup tej dziedziny jest naprawdę wiele. Jeśli chodzi o rodzaje skóry naturalnej, wyróżniamy m.in. skórę anilinową. Zawiera otwarte pory, którym zawdzięczamy jej delikatność w dotyku. Choć wśród różnych rodzajów skóry naturalnej znajduje się w czołówce pod względem użytkowania i jakości, to niestety ten typ jest szczególnie podatny na zaplamienia. Materiał nie tylko szybko wsiąka krople wody, ale i ulega przetarciu. Warto na to zwrócić uwagę, gdyż nie wszystkie plamy można usunąć, nawet najbardziej zaawansowanymi środkami. W przypadku skóry anilinowej często spotyka się tłuste plamy, które usunąć jest jeszcze trudniej. Dlatego, jeśli decydujesz się na meble wykonane z tego rodzaju materiału, warto stawiać na nieco ciemniejsze odcienie. Skóra anilinowa jest również wrażliwa na promienie UV.

Jaka skóra najlepsza na meble?

Kolejnym typem skóry jest zamsz. Z pewnością wielu kojarzy się on z obuwiem, jednak zamsz równie często wykorzystywany jest w przypadku produkcji mebli. Prezentuje się bardzo okazale - to trzeba przyznać. Materiał jest też miły w dotyku, niestety, podobnie jak w przypadku skóry anilinowej, jest podatny na plamy i zabrudzenia, które w następstwie trudno jest wyczyścić. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się tzw. skóry PU. Czym są? Jest do dowolny typ skóry, charakteryzuje go jednak pokrycie z folii lub oliwy. Tego typu rozwiązania są równie podatne na uszkodzenia, pojawiają się już po krótkim czasie. Skóra PU wrażliwa jest nawet na kontakt z potem. Czyszczenie tego typu materiału także nie należy do najprostszych czynności.

Skóra na meble - dobre rady

Jaka skóra będzie zatem najlepsza na meble? Jej dobór wcale nie jest taki prosty. Jeżeli nie orientujemy się w tym temacie, warto zacząć przede wszystkim od wyboru odpowiedniego punktu sprzedażowego. Często bowiem sprzedawcy nie potrafią dokładnie odróżnić typu skóry i nie znają jego specyfiki. Drugą kwestią jest czyszczenie skóry - po pierwsze, im dłużej będziemy z tym zwlekać, tym trudniej będzie usunąć powstałe plamy. Wybór środków czyszczących również nie powinien być przypadkowy. Jeśli nie macie większego pojęcia o tym, jak usunąć różnego rodzaju zabrudzenia, warto zwrócić się do fachowców i co ważne - zawsze stosować się do zaleceń producenta danych preparatów. Ponadto sami powinniśmy odpowiedzieć sobie m.in. na pytania odnośnie częstotliwości użytkowania oraz wziąć pod uwagę fakt, czy w domu będą przebywać dzieci lub zwierzęta. Decydując się na zakup skórzanych mebli w sklepach internetowych, warto skontaktować się ze sprzedawcą, aby rozwiać swoje wszelkie wątpliwości i tym samym zweryfikować, czy posiada on stosowną wiedzę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Sklep internetowy Shoper Premium